Registreeru kasutajaks ja ole meie uudistega kursis!

Haigusi ja vananemist ennetav bioomastatav Seleen

Tootekood: PT003
Hind:

Seleen (L-seleenmetioniin) osutab tervisele hindamatut abi:

 - stabiliseerib südametegevust, hoides ära ateroskleroosi ja südameveresoonkonna haiguste teket;
- normaliseerib immuunsüsteemi tööd;
- soodustab liikumisvõimet, erksust, parandab und, meeleolu ja normaliseerib isu;
- osaleb koensüümi Q10 sünteesis, kindlustades nooruse südamele, liigestele, veresoontele, lülisambale, parandades naha, juuste ja süünte seisundit; 
- hoiab ära kilpnäärme alatalitluse tekke;
- on antioksüdantse toimega, aeglustab rakkude vananemisprotsessi;
- aitab säilitada naha elastsust

 Koostis:
Seleen (L-seleenmetioniin) 100 mcg
100 tabletti

LEIA TELLIMISINFO SIIT

 

SELEEN - mikroelement, mis ei lase vananeda

Autor: Angelica Kuznecova, Šveitsis setifitseeritud professionaalne sporditoitumise, dieettoidu ning toidulisandite spetsialist ja konsultant

Artikkel ilmunud ajakirjas "Mida arstid sulle ei räägi", august 2017

 • Tänu seleenile moodustuvad organismis terved vererakud, kõrgväärtuslikud antikehad ja aktiivsed immuunsust tagavad interferoonid.
 • Ilma seleenita ei saa tekkida glutatiooni peroksüdaas - ensüüm, mis ei lase organismi rakkudel hapuks muutuda, kaitseb rakumembraane kahjustuste eest, taastab deformeerunud rakud, kiirendab rakkude moodustumist ja kasvu.
 • Seleen säilitab DNA struktuuri esialgsel kujul ning koos magneesiumiga on rakkude õige talitluse garantiiks, kaitstes organismi erinevate kasvajate eest.
 • Seleen aitab säilitada lihasmassi; spordiga tegelemisel on seleen vajalik testosterooni tootmiseks ning just testosteroon vastutab lihasmassi tootmise eest. Seleen mõjutab ka sperma kvaliteeti ning kaitseb mehi viljatuse eest.
 • Seleen suudab sõna otseses mõttes anda nooruse, aktiveerib kilpnäärme hormoonide ja joodi imendumist, kaitseb kilpnääret vabade radikaalide tekitatud kahjustuste eest.
 • Kiirendab maksarakkude taastumist maksatsirroosi, alkohoolse hepatiidi ja maksa rasvumise puhul; kiirendab kõhunäärme tervenemist, kui seda on kahjustanud pankreatiit või diabeet.
 • Vajalik hormonaalseks tasakaaluks, võib edasi lükata kliimaksit, tähtis günekoloogiliste haiguste ennetamisel.
 • Raseduse ajal kaitseb loodet ja tulevast ema paljude haiguste eest. Vastsündinu organism ei ole veel pärast sündi jõudnud seleeni koguda, sellepärast võib selle omastamine emapiima kaudu osutuda otsustavaks teguriks, mis määrab imiku tervise. Noorel emal aitab seleen pärast sünnitust taastada endist füüsilist vormi. 
 • Kaitseb südamelihast ja veresooni kahjustuste eest, normaliseerib rasvade ainevahetust veres, hoides ära veresoonte põletikke ja aterosklerootiliste naastude teket.
 • Pärsib hallitusseene paljunemist ning hävitab mürgised ained, mis kahjustavad maksa. (Te eksite, kui arvate, et teie organismis ei ole kunagi hallitusseene eoseid!).
 • Seleenil on põletikuvastane toime ning see leevendab paljude haiguste, nt reumatoidartriidi, psoriaasi, neurodermatiidi, periodontiidi kulgu.
 • Vähendab keemiliste ravimite ja kiiritusravi toksilist toimet onkoloogiliste haiguste ravi käigus. Aitab kiiremini hävitada vähirakke ja säilitada tervist.
 • Kaitseb mürkmetallide (elavhõbeda, plii ja plaatina) eest.

Seleenipuudus võib häirida mistahes elundi talitlust ning tekitada isegi kroonilise väsimuse sündroomi.

Tagab kilpnäärme talitluse

Tänapäeval on kilpnäärme talitlushäired tavaline nähtus. Pärast 28. eluaastat ei eritu naistel tihti piisavas koguses hormooni T4 (türoksiin), samuti täheldatakse ohtlike antikehade kõrgenenud taset (st antikehad türeoidperoksüdaas-ensüümi vastu) ning see tekitab kilpnäärme kroonilist põletikku. Sellistel juhtudel ei pööra inimesed tavaliselt tähelepanu seleenile, vaid võtavad kunstlikult sünteesitud hormoone. See ei ole halb ja on isegi vajalik, kuid kilpnäärme hormooni analoogi peab võtma ainult siis, kui kilpnääre on kirurgiliselt eemaldatud ning türoksiini enam ei eritu.

Tihti on türoksiini vähese eritumise põhjuseks seleeni puudus. Paljud naised, kellel kulgevad autoimmuunsed protsessid ning türeoidperoksüdaas-ensüümi vastu suunatud antikehade hulk on suurenenud, saavad endokrinoloogi juurde pöördudes sünteetilise hormooni retsepti ning lisaks soovituse joodi võtta. Kuid seleenipuuduse puhul ei suuda isegi kõige kvaliteetsem orgaanilist päritolu jood imenduda.

Võibolla teile öeldakse, et taolises seisundis elavad kümned tuhanded naised, see ei ole ravitav ning üldse - selles ei ole midagi erakorralist...Kuid tänapäeva kliiniline praktika peab hüpotüreoosi sümptomiks, mis viitab vajadusele tarvitada seleeni sisaldavaid toidulisandeid. Seleeni kasutades võib juba kolme kuu jooksul oluliselt vähendada autoantikehade taset ja parandada enesetunnet. Piirkondades, kus seleeni on vähe, on haigestumine autoimmuunse türeoidiidiga palju kordi suurem ning seda võib selgitada glutatiooni peroksüdaasi aktiivsuse langemisega kilpnäärme rakkudes. Seleen on glutatiooni põhikomponent, glutatioon omakorda kaitseb organismi toksiinide eritumisel tekkivate kahjulike ainete eest.

Seleen on vajalik igaühele, et viia kilpnäärme hormoon türoksiin selle aktiivsesse vormi. Seleeni puudusel hormoon lihtsalt ei tööta ning võivad tekkida kilpnäärme haigused: hüpotüreoos, endeemiline struuma ja vaimse arengu häire. Uurijate arvates on just kahe olulise aine, seleeni ja joodi defitsiit vastsündinute vaimse mahajäämuse põhjuseks. 

Niisiis, kui teil avastati hüpotüreoos (hormoonide liiga väike aktiivsus) või autoimmuunne türeoidiit, pöörake kindlasti tähelepanu seleenile. Esialgu võib seda võtta ka koos sünteetilise hormooni L-türoksiiniga.

 

Teadmiseks!

Seleeni ja joodi tugev vastane on fluor, eriti naatriumfluoriid. Kui teil on avastatud kilpnäärme talitlushäired, kasutage kindlasti ilma fluorita hambapastat. Vältige naatriumfluoriidi niipalju kui võimalik.

Väikest defitsiiti on raske avastada

Seleeni väikest puudust ei ole kerge kindlaks teha. Esialgu oleme rohkem väsinud, muutume loiuks, ei viitsi tõusta diivanilt, kaob rõõm, tunded nürinevad, me hakkame hädaldama, pole kunagi millegagi rahul... Hakkavad progresseeruma erinevad kroonilised tõved ning tekivad häired kilpnäärme talitluses.

Pöörake tähelepanu küüntele - need muutuvad kuivaks ning neile ilmuvad vertikaalsed jooned. Juuksed hallinevad varem, nahk kaotab elastsuse ja niiskuse. Haavad paranevad aeglasemalt ning sinikad püsiva kauem, nakkus- ja kroonilised haigused kulgevad raskemini. Keskendumine muutub raskemaks, me muutume hajameelseteks, peas tekib raskustunne ning mõtlemine on aeglustunud. Ühesõnaga me vananeme kiiremini ning hääbume vaimselt ja füüsiliselt.

Miks tekib seleenipuudus?

Miks on seleenipuudus ka neil, kes söövad täisväärtuslikku ja mitmekülgset toitu? Peamine põhjus - pinnases seleeni pole ning taimed, mida söövad loomad ja inimesed, seda ei sisalda. Looduses on seleeni vähe. Ainukesed piirkonnad, kus seda rikkalikult leidub, on vulkaanipursete kohad. Looduses on territooriume, kus seleeni praktiliselt pole ning nende hulka kuulub ka Baltikum. Nende territooriumide elanikud peavad vähemalt kaks-kolm korda aastas seleeni täiendavalt võtma. Võib öelda, et ükski mainitud piirkondades kasvanud puuvili, köögivili, pähkel või teravili seleeni ei sisalda. Seejuures, kui nisu, oder ja mais, millega toidetakse loomi, ka sisaldavad vähesel määral seleeni, siis munades, lihas ja piimas seda enam ei leidu.

Kunstlike mineraalväetiste kasutamisega on põllumajandusspetsialistid pinnasesse viinud liiga palju väävlit ja fosforit ning see takistab taimedel seleeni omastada. Ka mahetooted võivad sisaldada väga vähe seleeni. Pealegi peab võtma arvesse, et paljudel inimestel puuduvad vajalikud seedeensüümid ning toit jääb sooltes lagundamata, mis takistab seleenil ning teistel mineraalainetel ja vitamiinidel organismi sattuda.

Seleenmetioniin imendub peaaegu täielikult ning organism suudab seda hästi kasutada, sest see sobib suurepäraselt organismi valkudega. Just sellises vormis on seleen meie veres. Et organism omastaks seleeni, on peamine tingimus aminohappe L-metioniini saadavus.

Kui palju on piisav?

 • Terve täiskasvanud inimene, kes peab iga päev vastu pidama psühholoogilisele, füüsilisele ja toksilisele koormusele, vajab päevas ligikaudu 100 mikrogrammi seleenmetioniini.
 • Kroonilise südamehaiguse, veresoonte, kilpnäärme või kõhunäärme haiguste tagajärjelnõrgenenud organismiga inimene, samuti inimene, kelle immuunsus on langenud või kes on üle elanud onkoloogilise haiguse, vajab ööpäevas 200 mikrogrammi seleenmetioniini.
 • 200-400 mikrogrammi seleeni päevas on see annus, mis, nagu kinnitavad kliinilised uuringud, suudab tagada ennetava kaitse vähi eest. Erinevate onkoloogiliste haiguste puhul võetakse arsti järelvalve all kuni 800 mcg seleeni. Rohkem kui 800 mcg seleeni kasutamisel võib seda üle manustada.
 • Täiskasvanud inimese organismis on alaliselt umbes 15 mg seleeni. Need varud on talletatud reproduktiivses süsteemis, maksas ja neerudes, nahas ja juustes. Kuna seleenivarud pidevalt kahanevad, peab neid täiendama.

 

Tähtis!

Seleeni on soovitatav kombineerida koeensüümi Q10, vitamiinide C ja E, rohelise tee ekstrakti, hõlmikpuu ekstrakti, B-grupi vitamiinide või bioflavonoididega.

Ained, mis pärsivad seleeni imendumist ja selle kiiresti ära kulutavad:

 • Suhkur puhtal kujul ja kõik toidud, mis sisaldavad seda suures koguses. See kehtib ka rafineeritud toodete kohta, mis sisaldavad säilitusaineid ja teisi kahjulikke lisandeid.
 • Medikamendid nagu paratsetamool, fenatsetiin, statiinide rühma ravimid, mõned antibiootikumid ja hormoonid.
 • Seleeni biosaadavust vähendavad ka kloor ja fluor, raskmetallid, samuti vitamiinide defitsiit ja väävlipuudus.

 

Soovitused seleeni kasutamiseks röntgeni- või ioniseeritud kiirguse toime puhul

Kui kavatsete teha arvutitomograafia- või röntgeniuuringut (mistahes kehaosale, kuid eriti kopsudele), hakake juba seitse päeva enne protseduuri võtma päevas 200 mcg seleenmetioniini. Tehke seda ka seitsme päeva jooksul pärast diagnostikat. Sellega neutraliseerite kahjuliku kiirguse mõju.

Kui teile tehakse kiiritusravi pahaloomulise kasvaja tõttu, võtke seleeni ravikuuride vaheaegadel ja pikaajaliselt pärast ravi lõppu, mitte ravi ajal.

 

Tähtis!

Täiskasvanud tohivad röntgenuuringut teha vaid kord aastas ja ainult kriitilises olukorras. Kuni 18-aastastele lastele ei tohi fluorograafiat teha, kuna saadud kiirgus mõjutab negatiivselt rakke. Kui röntgen siiski tehti, peab kindlasti kasutama seleeni alates 50mcg päevas, üle 50kg kaaluvad inimesed rohkem. 

Keha kudesid läbiv ioniseeritud kiirgus ja röntgen tekitavad teatud ajaks muudatusi veres, muudavad valkude struktuuri, põhjustavad rakkude enneaegset vananemist, muudavad rakkude loomulikku küpsemist ja elutsüklit, soodustavad kudede muundumist patoloogilistesse vormidesse. Selle toimel võivad tekkida mitmesugused haigused, kaasa arvatud pahaloomulised moodustised.

Teadlased on kindlaks teinud

 • Terve organismi rakk suudab tõrjuda umbes 10 000 vabade radikaalide rünnakut, kuid ainult siis, kui appi tulevad võimsad antioksüdandid, mis sisaldavad seleeni;
 • Regulaarselt seleeni kasutavad inimesed haigestuvad 50% harvemini vähki. Vitamiine E ja C ning seleen vähendavad oluliselt kõhunäärmevähi haigestumise riski;
 • Seleenipuudus veres (vähem kui 45 mcg/l provotseerib hea- ja pahaloomuliste kasvajate, samuti südame ja veresoonkonna haiguste teket;
 • Seleeni defitsiit halvendab eesnäärmevähi haigete seisundit, seevastu vere kõrge seleenisisaldusega meestel on eesnäärmevähi risk 60% võrra väiksem;
 • Seleeni madal tase on seotud intellektuaalsete võimete nõrgenemisega pärast 65. eluaastat;
 • Seleeni puudumisel häirub lümfotsüütide ja neutrofiilsete leukotsüütide talitlus, alaneb immunoglobuliini IgA, IgG ja IgM tase, organismis koguneb kaadmium, elavhõbe, kloor ja fluor.

 

 Firma Coral Club tootekirjeldus

“Aine, mis võib vähendada vähki haigestumist peaaegu 40% ja vähki suremist 50% võrra, peaks kuulutama suurimaks läbimurdeks meditsiinis ja mida peaks laiali jagama inimestele kogu maailmas” – nii iseloomustas seleeni tuntud Ameerika kardioloog dr. Atkins. On tõestatud, et piirkondades, kus on kõrge seleeni sisaldus mullas, on oluliselt väiksem haigestumus kopsuvähki, jämesoole-, emakakaela– ja emakavähki. Teadlased arvavad, et mittespetsiifiline haigestumiste arvu suurenemine teatud nakkushaigustesse, südame-veresoonkonna, onkoloogilistesse ja gastroenteroloogilistesse haigustesse võib olla tingitud seleenipuudusest, mis on täheldatav enam kui 80% elanikkonnast Venemaal ja teistes riikides.

Mõnes riigis, kus on seleenivaene pinnas, on isegi rakendatud spetsiaalseid toiduainete seleeniga rikastamise programme.

Aktiivkomponentide toime

Seleen on asendamatu mikroelement organismi antioksüdantses kaitses ja detoksikatsioonis. E-vitamiini sünergistina suurendab ka selle antioksüdantset aktiivsust. Osaleb joodi ainevahetuses, sest ilma seleeni sisaldavate ensüümideta on võimatu kilpnäärmehormooni T3 tootmine, mis on vajalik kogu organismi normaalseks füüsiliseks ja vaimseks arenguks, eriti aga kesknärvisüsteemile. Seleen kuulub lihaskoe, sealhulgas südamelihase, valkude koostisesse. See parandab veresoonte elastsust ja vere voolavust, toitainete ja hapniku transporti kudedesse, normaliseerib arteriaalset vererõhku. Seleeni tarvitamine esimestel nädalatel ja kuudel pärast infarkti aitab kaasa kiirele armkoe moodustumisele ja haige paranemisele.

Seleen tugevdab organismi kaitsevõimet viiruste ja teiste patogeensete tegurite vastu, kusjuures uuringud näitavad selle olulist mõju immuunsüsteemi peamiste rakkude – valgete vereliblede, lümfotsüütide, antikehade, makrofaagide ja interferooni tootmisele.

Seleenil on oluline roll naha tervise hoidmisel. Aitab vähendada melaniini sünteesi, mis vähendab oluliselt naha pigmentatsiooni. Asetudes rakumembraanide lipiidifraktsiooni, avaldab stabiliseerivat mõju, kaitstes naharakke raskemetallide ja vabade radikaalide kahjustuste eest, kaitseb seda UV-kiirte gressiivse toime eest, aeglustab naha vananemisprotsessi.

 

 

 

Sarnased tooted
Laia toimega parasiitide ja seentevastane vahend Parafight

Parafight on laia toimespektriga parasiitidevastane toode. Toote koostises on üldtuntud helmintide vastased taimed, mis aitavad organismi tõhusalt ja optimeerivad seedeelundite funktsiooni.

Koostis

musta pähklipuu lehed
punase jalaka koore ekstrakt
musta pähklipuu viljakestade ekstrakt
soolikarohu õite ekstrakt
nelgi viljade ekstrakt
suurelehelise emajuure juure ekstrakt
ravikummeli õite ekstrakt
mustköömnete seemned
altee juur
piparmündi ekstrakt
aed-liivatee (hariliku tüümiani) lehtede ekstrakt
punajuur-salvei lehtede ekstrakt
pune lehtede ekstrakt

Purgis 90 kapslit

LEIA TELLIMISINFO SIIT

Tootekood: PT002
0,00 €
Antibakteriaalne, põletikuvastane Musta pähkli lehed

 

Musta pähkli lehed on loodustoode, mille peamised toimed on:

 •  sooleparasiitide vastane – erinevate invasioonide, nii ägedate kui krooniliste korral;
 • antibakteriaalne;
 • kerge lahtisti;
 • põletikuvastane;
 • antioksüdantne.

 

Toetab parasiidikuuri Parafight preparaadiga täiskasvanutel, sobib parasiidikuuriks lastele. Väga hästi sobib eaketele, kel on kalduvus kõhukinnisusele.

Koostis:

Musta pähklipuu lehed 487, 5 mg
100 tabletti

LEIA TELLIMISINFO SIIT

Tootekood: PT001
0,00 €