ASHTANGA VINYASA JOOGA

TEISIPÄEVITI KL 19.45 - 20.45

 

Ashtanga Vinyasa ajalugu

Lugu jutustab, et ashtanga vinyasa süsteem rekonstrueeriti salapärasest käsikirjast, mis olla kirjutatud palmilehtedele- The Yoga Korunta. See kollektsioon hatha jooga salmidest avastati 1930ndatel jooga meister Sri Tirumalai Krishnamacharya ja tema õpilase K. Pattabhi Jois poolt, kui nad olid Calcutta ülikooli raamatukogus Sanskriti tekste uurinud. Käsikirja vanus ulatus 500 ja 1500 aasta vahele. Krishnamacharya ja Jois tõlkisid ja rekonstrueerisid ashtanga vinyasa seeriad. Originaalis oli seal kuus järjestust poose. Pattabhi Jois võttis need instruktsioonid oma praktika ja õpetuste aluseks Indias kuni aastani 2009, mil ta suri. Ashtanga, mida Pattabhi Jois õpetas, oli üks vorm Hatha joogast, mille fookus on asanatel (kehahoiakul) ja pranayamal (hingamise kontrollil). Mõned inimesed kutsuvad seda ashtanga Vinyasa joogaks, et eristada Patanjali kaheksaosalisest süsteemist ja Ashtanga joogast.

Ashtanga Vinyasa joogat peetakse üheks teraapia vormiks - Yoga chikitsa. See on disainitud tervendama, puhastama ja joondama keha ja meelt, eriti selgroogu. Tehes Ashtanga joogat igapäevaselt, saab tulla välisele keskendumisest sisemusse ning paotada valgust sellele, mis kiires elutempos nähtamatuks jääb. Tihti on joogas pidevalt muutuvad kavad, tahetakse painduda aina sügavamale ning õppida uusi nö "trikke", kuid seejuures jääb vähe aega tunnetada ja tuua teadlikusse, mis meie sees samal ajal toimub, kui poosis oleme.

MPS (Modified Primary Series) Mugavdatud peamine seeria Ashtanga Vinyasa joogas

MPS on tunniajane kava, mis on alati sama, et luua tugev aluspõhi Ashtanga peamisele seeriale ja sealt edasi Rocket kavadele. Ashtanga Vinyasa annab võimaluse intensiivselt liikuda, kuid samas teha pause ja kuulatada oma keha. Samal ajal toetab ja kaitseb Ujjayi hingamine keha, soojendades ja avades keha turvaliselt. Ujjayi on hingamistehnika, mida nimetatakse ka "ookeani hinguseks" ja kasutatakse joogapraktika sees koos kehahoiakutega.Tunnis aktiveerime bandha'd, mis on kehalukud ja aitavad suunata ning hoida kehas energiat. Seisvate poosidega kasvatame energiat ning istuvates poosides hakkame seda uuesti alla tooma. Samuti on Ashtangas oluline roll silmavaatel, et aidata rändaval meelel keskenduda ainult iseenese praktikale. "Do your practice and all is coming" (Shiri K Pattabhi Jois).

Tundi alustame alati päikesetervitustega ja seisvate poosidega, et tõsta kehas kuumust ja ühenduda hingamisega. Esimeses pooles on peamiselt ettepainutused, reietaguste, puusade ja selja töö. Keskmine osa keskendub paindlikkusele ja kolmas osa kombineerib painduvuse jõuharjutustega. Lõpus taastavad poosid on loodud maha jahtumiseks, keha tasakaalustamiseks ja integreerides praktika mõjusid. Võta omale aega, et õppida ära praktika alustalad. Ära kunagi pressi end jõuga poosidesse, kõik tuleb omal ajal. Alati kui on raske - jätka hingamist! Sind toetavad su hingamine, erinevad versioonid asanatest, joogarihmad ja plokid ning polstrid.

 

OSALUSTASU

1x 10€

4x 35€

REGISTREERU

Alexis.Kreus@gmail.com

Tel: 56296020

 

 

Minu esimene kogemus joogaga oli umbes kümneaastasena, kui mu ema mind tundi kaasa võttis. See oli Hatha jooga, mis andis mulle teiste trennide vahele mõnusalt puhkust, nagu mäletan seda enda jaoks olevat. Sealt algas mu iganädalane tee joogasse, mis rahustas mu peas taldrikuid kokkulöövaid ahve. Sel hetkel ma ilmselt isegi ei mõistnud veel, miks ma sinna tundi lähen, kuna füüsiliselt ootas mu rüblikumeel mingit suuremat pinget, kuid pärast tundsin end kirjeldamatult hästi.

Vahepeal siiski jäid mõned aastad vahele, kus tegelesin võrkpalli, tantsu ja kergejõustikuga, et endast üleliigne energia välja pressida. Olles aus, siis siiani mulle meeldib jooga kõrvale ka HIIT-, barre- ja poksi treeningud, sest aktiivne meditatsioon aitab mul kiiretel ja kaootilistel aegadel ärevusega võidelda ning annab tasakaalu painduvuse ja jõu vahel.

Ühel hetkel, olles lõpetamas ülikoolis Loodusteaduste eriala, tundsin, et mu keha hakkab väsima lõpututest trennidest ning vajab uut rütmi, mis maandaks mu väsimatut meelt. Taasleidsin enda jaoks Vinyasa, mis andis mulle füüsilist koormust, tõi mind läbi painutuste lähemale oma naiselikkuse keskmesse ning avardas mu südameruumi, andes koha mu sisehäälele. Matist sai mu turvaline paik, mis võttis mind alati vastu sellisena nagu ma olin ja lasi mul end vaikselt lahti harutada.

Mu sees hakkas küpsema tunne, et tahaksin õppida joogaõpetajaks, et jagada seda tunnet, mida mina matil tunnen ja tuua see inimestele lähemale. Olles töötanud paljudes erinevates kohtades, mis mind vaimselt kulutasid ning hingele suurt vastu ei pakkunud, sain ühel kevadel elult võimaluse võtta paus ja esitada endale küsimus - mis on see, mis mulle rõõmu toob? Ühe hetkega oli see vastus nii selge, et läbi nii paljude aastate oli jooga mind alati kandnud ja mu elus olemas olnud. Peale viiteteist aastat praktikat lõpuks läksingi Inbodhi joogaõpetajate Ashtanga Vinyasa 200-tunnisele kursusele ja sealt edasi Lastejooga koolitusele. Ja siin ma nüüd olen- valmis Teiega seda rõõmu jagama!