HINGEDEPÄEVA RÄNNAK KOTKASULEGA

NB! RÄNNAK ŠAMAAN EVALD KOTKASULEGA EDASI LÜKATUD! 30.10 JÄÄB ÄRA!

 

Vaikselt rändab hing ja aknal põleb küünal

Varsti kohal on hing, sest Su aknal põleb küünal

Sa tead, et ta tuleb, tead, et ta armastab

Ta teab, et teda ootad, teab, et armastad

Kui ta kohal on, on kõik justkui parem

Kui ta läheb ... on kõik nagu varem

 

Märkamatult on saabunud sügis oma järjest pimenevate õhtute ja hubase küünlavalgusega. Peagi on käes Hingede aeg. Vaikuse Aeg .......et mälestada siia ilma sündimata lapsi, meie esivanemaid ja kõiki lähedasi, kes on siit ilmast lahkunud.

Mälestuste õhtul oli meie esivanematel kombeks keeta traditsioonilisi toite, eriti tanguputru. Seda pakuti ohvrianni ehk kahjana kõigile lahkunud hingedele. Õhtusöögi ajal kutsuti hingi lauda ka nimepidi, alates lähimatest, hiljuti lahkunutest kuni kaugete esivanemateni välja, kelle nimedki enam meeles pole. Sinna olid alati kõik oodatud. Lauale pandi väike kauss põleva küünlaga, kus sees natuke piima ja tükike leiba. Kui väljas läks pimedaks, saadeti lahkunute hinged ukseni või siis aiaväravani ja sooviti neile head teed. Paluti, et nad oleksid toetavad siin ilmas elavate inimeste tööde ja tegemiste juures.

Sel päeval süütame küünlad, katame ühise väikese söömalaua, mõtiskleme, austame esivanemate hingi. Räägime hingedepäeva rituaalidest ja kommetest, loeme palveid ning teeme koos šamaan Kotkasulega läbi hingerännaku. Kindlasti vastan ka teie küsimustele.

AEG: 30.oktoober 2020, kell 18.00-22.00

TOIMUMISKOHT: FUN &ZEN Stuudio Nõmmel, Vabaduse pst 128, 2. korrus.

OSALUSTASU: 30 EUR

REGISTREERUMINE: Palun teata oma tulekust aegsasti meili teel: funzenstuudio@gmail.com või helista tel 51 88 550. Kohtade arv saalis on piiratud.

VÕTA KAASA: Palun võta kaasa väike kauss ja umbes 10cm pikkune valge küünal.