Kerttu-Kaisa Kiviselg - Doula - sünnitoetaja

 

Doula – pere- ja sünnitoetaja

KERTTU-KAISA KIVISELG

Tel 553 4780

doulakerttukaisa@gmail.com

 

 
     

 

Doulana on minu roll emotsionaalne ja intellektuaalne toetus lapsevanemaks saamise teel, alates raseduse ootamisest, läbi lapseootuse ja sünnituse äsjasündinud lapsevanemarollini välja.

Raseduseelsetel ja -aegsetel kohtumistel saame läbi arutada kõik praktilised küsimused, mis seostuvad rasestumise, lapseootuse, sünnituse, vastsündinu ja imetamisega, koostada sünnitusplaani, rääkida läbi tugiisiku rolli. Samas pean ka väga oluliseks nii sünnitaja kui tugiisiku emotsionaalset valmisolekut. Seepärast räägime ka täitsa ebaratsionaalsetest hirmudest ja ootustest, vajadusel teeme läbi hingamispraktikaid, meditatsioone ja rännakuid iseendasse, õpime lõdvestuma, usaldama, iseendaga kontaktis olema.

Sünnituse ajal olen pere kõrval hetkest, kui sünnitaja seda soovib, juba kodus. Koos läheme haiglasse, aitan seal sisse elada, end turvaliselt tunda. Toetan sünnitajat ja ka tugiisikut nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt, aitan sünnitusprotsessist läbi minna ja endasse uskuda.

Peale beebi sündi on minu roll toetada uue pereliikme sulandumist pereellu, aitan imetamist alustada ja nõustan beebi toitmise ja hooldamise osas ka hiljem.

Täna olen ikka põhiliselt 3 poja ema. Esimene sündis, kui olin ise veel väga noor. Kahte väiksemat ootasime pikalt-pikalt. Ma tean, mis tunne on, kui lapsed lasevad ennast kaua oodata. Tean ka seda, kui need lapsed siis vaid hetkeks meie juurde tulevad. Ja tean ka milline õnn on, kui nad lõpuks ikkagi jäävad!

Ülikooli lõpetasin semiootikuna samal aastal kui sündis mu esimene poeg – 1999. Paar aastat hiljem kaitsesin samas ka magistrikraadi.

Juunis 2018 lõpetan doula – pere- ja sünnitoetaja õppeprogrammi Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis.

2017. aasta lõpus toetasin doulana oma esimest sündi. 2018. aastal järgnesid sellele juba uued. Olen kõigile oma peredele lõpmatult tänulik usalduse eest!

Ma usun, iga pere on väärt kogu võimalikku toetust lapse ootamise, sünnituse ja raseduse ajal. Olen sinu jaoks olemas siis, kui oled mures ja hirmul, võib-olla tunned endlootusetunagi. Olen olemas ka siis, kui koged enneolematut õnne, kui elu üllatab Sind unistuste täitumisega, kui kõik läheb suurepäraselt. Doulana on minu roll olla igal hetkel Sinu jaoks kohal.

Täpsema info leiad https://www.facebook.com/doulakerttukaisa/