LASTEJOOGA

KOLMAPÄEVITI KL 15.00 - 15.45

Mänguline lastejooga tund

Lastejoogat alustame jagamisringiga, kus igaüks saab end tutvustada, rääkida oma nädalast, kuidas tal läinud on, ja oma hetke meeleolu analüüsida. Seejärel toome tähelepanu oma hingamisele, laulame ning häälestume tunnile. Iga nädal on tund erinev, kuid põhiosad, mis seovad tunni terviklikuks, on soojendusharjutused (päikesetervitus, kuutervitus), kulgemine läbi seisvate pooside ehk asanate. Hoiame tasakaalu ja lõpetame istuvate poosidega ning lõdvestusega lendaval vaibal.

Igas tunnis on kavas ka erinevad joogamängud, kus lapsed saavad end tühjaks joosta ja omavahel sotsialiseeruda. Joogamängud võivad asenduda ka teemakohase käsitööga nt. mandala värvimisega. Kujutlusvõimele jätan alati ruumi, kuidas erinevaid teemasid tundidesse põimida: kas läbi elutruude lugude jutustuste, kus kehastume erinevateks tegelasteks või mõne päevakorras oleva nt. keskkonna teema loo ja arutelu näol.

Tunni osadeks on alati painutused, muusika, mängud, laulud ja jutustamine. Lastejooga on oluline, et lapsed leiaksid ja säilitaksid endaga ja oma kehaga kontakti, oleksid paindlikud ja tasakaalukad ning osaksid oma tundeid tervislikult väljendada ja nendega toime tulla. Regulaarselt joogat harrastavad lapsed on kodus rahulikumad ja õnnelikumad. Samuti kasvab keskendumisvõime, mis toob omakorda paremad õpitulemused. Laste närvisüsteem muutub tervemaks, immuunsüsteem tugevamaks ja ainevahetus kiiremaks. Tule tundi riietes, milles saad mõnusalt liigutada ja mängida. On hea, kui saad sokid jalast ära võtta, või pane kummitäppidega libisemisevastased sokid jalga. Oodatud on eelkõige lapsed vanuses 7-13, aga sealgi jagub mänguruumi! Loodan, et lapsed saavad regulaarselt igal nädalal osa võtta, et sealne ruum ja õhkkond looks turvalise paiga, kus on kõik tunded lubatud ja toetavad eakaaslased hoiavad ruumi.

OSALUSTASU

1x 8€

4x 30€

REGISTREERU

Alexis.Kreus@gmail.com

Tel: 56296020

 

Minu esimene kogemus joogaga oli umbes kümneaastasena, kui mu ema mind tundi kaasa võttis. See oli Hatha jooga, mis andis mulle teiste trennide vahele mõnusalt puhkust, nagu mäletan seda enda jaoks olevat. Sealt algas mu iganädalane tee joogasse, mis rahustas mu peas taldrikuid kokkulöövaid ahve. Sel hetkel ma ilmselt isegi ei mõistnud veel, miks ma sinna tundi lähen, kuna füüsiliselt ootas mu rüblikumeel mingit suuremat pinget, kuid pärast tundsin end kirjeldamatult hästi.

Vahepeal siiski jäid mõned aastad vahele, kus tegelesin võrkpalli, tantsu ja kergejõustikuga, et endast üleliigne energia välja pressida. Olles aus, siis siiani mulle meeldib jooga kõrvale ka HIIT-, barre- ja poksi treeningud, sest aktiivne meditatsioon aitab mul kiiretel ja kaootilistel aegadel ärevusega võidelda ning annab tasakaalu painduvuse ja jõu vahel.

Ühel hetkel, olles lõpetamas ülikoolis Loodusteaduste eriala, tundsin, et mu keha hakkab väsima lõpututest trennidest ning vajab uut rütmi, mis maandaks mu väsimatut meelt. Taasleidsin enda jaoks Vinyasa, mis andis mulle füüsilist koormust, tõi mind läbi painutuste lähemale oma naiselikkuse keskmesse ning avardas mu südameruumi, andes koha mu sisehäälele. Matist sai mu turvaline paik, mis võttis mind alati vastu sellisena nagu ma olin ja lasi mul end vaikselt lahti harutada.

Mu sees hakkas küpsema tunne, et tahaksin õppida joogaõpetajaks, et jagada seda tunnet, mida mina matil tunnen ja tuua see inimestele lähemale. Olles töötanud paljudes erinevates kohtades, mis mind vaimselt kulutasid ning hingele suurt vastu ei pakkunud, sain ühel kevadel elult võimaluse võtta paus ja esitada endale küsimus - mis on see, mis mulle rõõmu toob? Ühe hetkega oli see vastus nii selge, et läbi nii paljude aastate oli jooga mind alati kandnud ja mu elus olemas olnud. Peale viiteteist aastat praktikat lõpuks läksingi Inbodhi joogaõpetajate Ashtanga Vinyasa 200-tunnisele kursusele ja sealt edasi Lastejooga koolitusele. Ja siin ma nüüd olen- valmis Teiega seda rõõmu jagama!