PÕLISRAHVASTE RITUAALIDE ÕHTU

PÜHALIK, PIDULIK, SÜDAMLIK PEOKAVA, MIS LIIDAB JA LÄHENDAB KÕIKI OSALEJAID NING TUTVUSTAB EESTLASTE MUISTSEID USKUMUSI JA TAVASID

 

Sel ilusal õhtul räägime iidsetest õpetustest ja ammutame elujõudu ühiselt läbiviidud rituaalidest ning ühtsustundest. Esivanemate teadmiste elushoidmine annab meile juured!

NB! Programmi on võimalik tellida tõlkega inglise keelde! Tore võimalus tutvustada oma väliskülalistele või teistest riikidest pärit kolleegidele, tuttavatele ja sugulastele meie kultuuri!

 PEO PROGRAMM

 • Väike ülevaade eestlaste minevikupärandist, muistsete eestlaste uskumustest, rituaalidest ja sümbolitest. Sissejuhatav osa aitab mõista meie rahva tõelist olemust. 

 • Visuaalne meditatsioon, kus kujutleme end oma kaugete esivanemate ajastusse. 

 • Viime läbi rituaali, mille käigus tunnetame muistse rahva ühtsustunnet ja aupaklikkust ümbritseva keskkonna vastu

   

 

Eesti rahva säilimisel mängis suurt rolli meie esivanemate oskus elada vahetus kooskõlas ümbritseva looduse ja kõiksusega. Meie rahva jaoks on oluline teada, kus on meie juured ja millised olid meie esivanemad. See lähendab meid ja hoiab ühtse rahvana nagu muiste. Sellel peol visualiseerime end oma tarkade esivanemate ajastusse. 

 • Saate end tunda põlisrahvana, kes ühendab oma jõud ja teadmised, et sõnadega ravida ja kaitsvate jõudude poole pöörduda.

 • Teeme koos läbi toidu- ja loodusandide ohverdamise rituaali

 •  Lõõgastume meditatsioonis ja püüame visualiseerida kontakti kaugete esivanematega

Rituaalid esindavad pärimuskunsti ja hõlmavad põlisrahvaste intuitiivset suhestumist loodusega, elu-olu ja uskumustega. Rituaalide väljendumisvormid on sama mitmekesised kui palju on maailmas rahvaid. Vanad eestlased uskusid, et kõigel on hing. Nad ammutasid jõudu nii maa seest kui taevalaotusest, olles ühenduses iseendaga ja üks kogu kõiksusega. Kuna suur osa meie esivanemate hoolitsusest ja tarkusest on jäänud järeltulevatele põlvedele edasi andmata, tuuakse põliseid teadmisi ja vaimseid praktikaid sisse muudest kultuuridest, teadmata, et ka praeguse Eestimaa aladel on ajast aega tuntud iidseid vaimseid praktikaid, mis on aidanud meie rahval kestma jääda. Õnneks leidub ajaloolasi, kes on suutnud pikka aega uinunud olekus olnud infot lahti kodeerida.

 

KELLELE SOBIB?

Antud peokava sobib suurepäraselt väiksematele töökollektiividele mõtestatud ühistegevuseks, suurema teineteisemõistmise, ühtsustunde ja läheduse loomiseks; aga ka sünnipäevade ja muude tähtpäevade tähistamiseks.

Tore võimalus on see, et programmi sisu on võimalik läbi viia tõlkega inglise keelde, et teie ettevõtte väliskülalised, teistest riikidest pärit kolleegid või väliseestlastest sugulased saaksid programmi sisust paremini aru.

Kava sisuline pool on koostatud järgmiste materjalide põhjal:

 •  Äsjailmunud väljaanne „Eesti loitsud“, mille autor on folklorist ja rahvausundi uurija Mare Kõiva. Tegemist on mahuka teosega, milles avaldatud tekstid pärinevad Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi ja Emakeele Seltsi kogudest.

 • Reet Hiiemäe raamatud „Eesti rahvatarkused“ ja „Kaitsemaagia Eesti rahvausundis“.

 • Kursus „Foundations of Rituals“, autor psühholoogiadoktor Daniel Foor

 • Raamat „Ancestral Medicine. Rituals for Personal and Family Healing“, autor Daniel Foor

 • Raamat "Ürgilm, haldjad, jumalannad ja esivanemad. Muistne tarkus Eesti mustrites, muinaslugudes ja regilauludes", autor Riina Grethiel Leppoja

 
 

KESTVUS

Peo programmilise osa pikkus on ca 2 tundi, pidu ise võib olla just nii pikk kui Teile meeldib.

 

 

 

 

 

.

 

HIND

3 tundi kestva peo hind koos 2-tunnise eriprogrammiga

250 EUR

Kui soovite stuudiot pikemalt kasutada, siis iga lisatunni hind on 20 EUR.

 

HINNAS SISALDUB

  - Kogu stuudio kasutamine

 -  Temaatiline programm ja tegevuste juhendamine ca 2 tundi

 - Rituaaliks vajalikud materjalid

 - Temaatilise muusika kasutamine

 - Tee, kohv, vesi

  - Nõude kasutamine: kausid, vaagnad, alused, suured lusikad, nuga, tordilabidas, tee- ja kohvitassid (ühekordselt kasutatavad nõud palume endal kaasa võtta).

 - Järelkoristus

 

 SOOVI KORRAL LISATASU EEST

 - Fotograaf 35 EUR/h

 

BRONEERIMINE

Oma toitude-jookide kaasa võtmine on lubatud.

Vabade aegade olemasolul on võimalik peo kestvusaega pikendada. Iga lisatunni hind on 20 EUR.

Broneerimiseks helistage tel 51 88 550 või kirjutage: funzenstuudio@gmail.com

Broneeringu kinnitamiseks tuleb tasuda tagastamatu ettemaks 50 euri. Ülejäänud summa saab soovi korral tasuda sularahas kohapeal. Ettemaks tuleb teha 3 päeva jooksul peale stuudio broneerimist. Juhul kui soovitakse broneering tühistada, siis ettemaksu ei tagastata, vaid pakume võimalust 1 aasta jooksul valida uus kuupäev. Loe lähemalt SIIT