PÕLISRAHVASTE RITUAALIDE TUTVUSTUS

Tund aega kestev pühalik, pidulik, südamlik programm, mis liidab ja lähendab kõiki osalejaid ning tutvustab eestlaste muistseid uskumusi ja tavasid.

 

Sel ilusal õhtul räägime iidsetest õpetustest ja ammutame elujõudu ühiselt läbiviidud rituaalist, mängudest ning ühtsustundest. Esivanemate teadmiste elushoidmine annab meile juured!

 TUNNI SISSE MAHUB

- Lühike meditatsioon sisseelamiseks ja ühele lainele saamiseks

- Huvitav ülevaade eestlaste minevikupärandist - loitsud, rituaalid, kaitsemärgid, ohverdamine - kas need on kadunud tavad ja uskumused või kasutatakse neid ikka veel? Kes ja kus? Äkki ka Sina?

- Viime läbi piduliku andide ohverdamise tseremoonia. Tunnetame muistse rahva ühtsustunnet ja aupaklikkust ümbritseva keskkonna vastu

- Soovide mäng. Kui seltskonnas on sünnipäevalaps, on just tema soovidemängu keskmes. See on moment, mis teeb härdaks ja mille meenutamine teeb tuju heaks veel kaua aega hiljemgi.

- Mängime vana rahvamängu "Ludimäng"

 

Eesti rahva säilimisel mängis suurt rolli meie esivanemate oskus elada vahetus kooskõlas ümbritseva looduse ja kõiksusega. Esivanemate pühade traditsioonide taaselustamine lähendab seltskonda ja loob kirjeldamatu ühtsustunde. Sellel peol visualiseerime end sinna, kus on meie juured. Saate end tunda põlisrahvana, kes ühendab oma jõud ja teadmised, et kaitsvate jõudude poole pöörduda, ühiselt midagi head soovida ning nalja ja naeru saatel koos mängida.

 

 

Rituaalide väljendumisvormid on sama mitmekesised kui palju on maailmas rahvaid. Vanad eestlased uskusid, et kõigel on hing. Nad ammutasid jõudu nii maa seest kui taevalaotusest, olles ühenduses iseendaga ja üks kogu kõiksusega. Kuna suur osa meie esivanemate hoolitsusest ja tarkusest on jäänud järeltulevatele põlvedele edasi andmata, tuuakse põliseid teadmisi ja vaimseid praktikaid sisse muudest kultuuridest, teadmata, et ka praeguse Eestimaa aladel on ajast aega tuntud iidseid vaimseid praktikaid, mis on aidanud meie rahval kestma jääda.

Selle tunnikese jooksul on võimalik mõningaid neist kogeda.

 KELLELE SOBIB?

Antud peokava sobib suurepäraselt sünnipäevapidudele vahepalaks või väiksematele töökollektiividele mõtestatud ühistegevuseks, suurema teineteisemõistmise, ühtsustunde ja läheduse loomiseks.

JUHENDAJAST

Töötoa viib läbi Reet Henn. Fun & Zen Suudio asutajana on ta uudishimulik ja avatud kõige suhtes, mis on vaimselt arendav ja võiks olla meie kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks. Olles õppinud erinevaid teraapialiike ja tudeerides parasjagu epigeneetikat, jõudis ta vaimse pärandi teemadeni. Teadmine sellest, kui palju mõjutavad meid eelmiste põlvkondade elukäigud ja kui palju annab meile tuge oma traditsioonide tundmine, on vaimustus, mida ta sooviks ka teistega jagada.


HIND

100 EUR

Hinnas sisalduvad piduliku rituaali läbiviimiseks vajalikud materjalid 

Lisandub saali või kogu stuudio kasutamise hind vastavalt ürituse kestvusajale.

BRONEERIMINE

Palun teata oma soovist põlisrahvaste rituaalide tutvustust tellida aadressil funzenstuudio@gmail.com