Toitumisnõustamine

 

Tervenduskeskuses Sisemine Tasakaal võtavad vastu kaks professionaalset toitumisnõustajat. Siit saavad toitumisnõu ja -abi kõik, kelle menüü kipub olema liiga ühekülgne, kelle söögiajad ei ole paigas ja harjumused vajavad muutmist. Klientideks võivad olla lapsed, noored, täiskasvanud, eakad, rasedad, üleminekueas naised, ainevahetushäiretega inimesed (sh kaalulangetajad, kaalu tõstjad), taimetoitlased, toortoitlased, sportlased, buliimikud, anorektikud, diabeetikud jne.

 

Inimesed, kellel esineb soole- ja seedetrakti kaebusi, immuunpuudulikkust, õpivõime langust, meeleolu kõikumisi, stressi jne, võiksid kindlasti kaaluda toitumisnõustaja teenuse kasutamist. Nõustajad aitavad koostada mitmekesise menüü, mis sobitub Sinu harjumustega, sisaldab piisavalt valku, rasva ja süsivesikuid ning hoiab veresuhkru kontrolli all.

   

Infot saab võimaluste kohta geneetilist või elustiilihaigust ennetada või selle kulgu leevendada arsti määratud ravi õige toitumisega toetades. Sellised haigused on näiteks diabeet, südame-veresoonkonnahaigused, kasvajad, luu- ja liigesehaigused (artriit), hormonaalsed häired (nt kilpnäärme ala- ja ületalitlus), seedeorganite haigused, tsöliaakia jm autoimmuunhaigused,  neeruhaigused, veeniprobleemid, autism, epilepsia, raskmetallimürgistus jne. On oluline, et vajalikud teadmised jõuaksid inimesteni, keda need võivad aidata.

Menüüde koostamine

Erinevate ravidieetide kohta liigub palju infot nii internetis kui ajakirjades - mida uskuda ja usaldada, mis on just Sinu jaoks vajalik ja tervistumisele kaasa aitav? Õige vastus on see, et nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka individuaalseid eripärasid, millest peaks lähtuma. Iseenese tarkusest ja üldistest soovitustest suuremateks muudatusteks ei piisa. Lisaks võib toitumuslike harjumuste muutmine sageli tunduda kardinaalne ja raskesti teostatav, kui puudub piisav toetus.

Meie nõustajad aitavad individuaalse menüü koostada kõiki vajalikke aspekte arvesse võttes. See on ajamahukas töö, mille võid kerge südamega professionaalide kätte usaldada! Vähem tähtis ei ole pidev toetus ja võimalus vajadusel edasisi juhiseid küsida, kui esimesed muudatused paremuse poole on enesetundes toimunud.  Väldi lisastressi, abituse tunnet ja käega löömist ning tee oma elu lihtsamaks, pidades nõu meie toitumisnõustajaga!

 

 

RITA PROTTEN

Tel 51 86 186

ritaprotten@gmail.com

 
ENE SPRIIT

Tel 50 66 133

ene@levistal.ee
         

 

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:

E-posti aadress:

Telefon:

Sisu: