TOITUMISNÕUSTAMINE

KES ON TOITUMISNÕUSTAJA?

Toitumisnõustamine on terapeutiline lähenemisviis, mis aitab klientidel elada üldist tervislikumat eluviisi. Tema ülesandeks on nõustada klienti lähtudes tõenduspõhistest toitumis- ja liikumissoovitustest, et hoida ja edendada tervist ja ennetada haigusi. Ta abistab klienti toitumisteabes orienteerumisel, kliendile sobivate ja tema füsioloogilistest vajadustest lähtuvate valikute tegemisel, individuaalse tasakaalustatud toitumisplaani koostamisel ning füüsilise aktiivsuse korrigeerimisel.

Toitumisnõustaja juhendamisel on teil selge ettekujutus, kuidas teie keha reageerib teie söödud toitudele ja kuidas luua heaolu ja tasakaalus toitumisplaani. Toitumisnõustaja hindab hoolikalt teie toitumisharjumusi, et töötada välja lähenemine, mis aitab teil teha positiivseid ja püsivaid muutusi ning saavutada soovitud tulemust. Toitumisnõustajaga kliendid saavad suurema tõenäosusega nippe ja õpivad harjumusi, mis püsivad pikaajaliselt. Ehkki drastilised muutused dieedis võivad viia lühiajalise edu saavutamiseni, ei põhjusta need tõenäoliselt püsivaid muutusi. Kuid toitumisnõustajad pakuvad oma asjatundlikke nõuandeid mõistlike, positiivsete muutuste jaoks, mis muudavad teie elu ja tervist reaalselt.
Toitumisnõustajad keskenduvad teile kui tervikule. Toitumisnõustamisest saavad kasu igas vanuses inimesed. Toitumisnõustajad nõustavad inimesi ja koostavad vajadusel ka toitumisplaane teatud haiguste puhul koostöös arsti või toitumisterapeudiga, mille tulemusel on võimalik haiguste kulgu leevendada ja osadel juhtudel ka tagasi pöörata. Toitumisnõustaja ei määra haiguspuhuseid  dieete. Toitumisnõustaja aitab patsientidel püstitada saavutatavaid terviseeesmärke ja neid saavutada.

Kui me räägime toitumiskavadest, siis eelistab kogenud toitumisnõustaja õpetada kliendile pigem selgeks, kuidas ta saaks iseseisvalt parimaid valikuid teha. Etteantud menüünäidis võib olla abiks elustiili muutmise alguses, kuid kindla kava järgi toitumine pikemas plaanis ei ole vajalik. Vajadusel koostame ka toitumisplaane, kuid olulisem on, et klient suudaks edaspidi enda valikuid ja käitumist teadlikult juhtida ega oleks sõltuv toitumiskavadest ja -nõustajatest. Seepärast käib toitumiskavaga kaasas ka personaalne nõustamine.

Oluline on toitumisnõustaja töö juures teada ka seda, et juhul, kui inimese tervislik seisund on tõsine, siis suunab nõustaja kliendi edasi kas arsti või toitumisterapeudi poole. Siin on väga tähtis vahet teha, kus on toitumisnõustaja pädevuse piirid. Toitumisnõustaja, kui ta ei ole samal ajal ka arst, ei tohi mitte kunagi diagnoosida ühtegi haigust.

Toitumisnõustamine sobib sulle, kui soovid: 

  • lahendust oma beebi gaasidele
  • oled mures oma toitumise pärast raseduse ajal
  • hoolitseda iseenda eest läbi teadliku toitumise 
  • saada infot, oma hetke toitumisest
  • toituda täisväärtuslikult ning saada toidust kätte vajalikud mineraalained ja vitamiinid
  • luua paremaid ja ennast toetavamaid toitumisharjumusi
  • nõu ja tuge kaalu korrigeerimisel
  • ennetada haiguste tekkimist, parandada üldist tervist ning tunda end hästi ning energilisena
  • kuulata oma keha ning õppida toituma rohkem intuitiivselt 
  • mõista, millised valikud toetavad sinu eesmärke

Iga inimene on unikaalne ning seetõttu pean oluliseks individuaalset lähenemist, et uute harjumuste loomine toimuks sulle sobival viisil ja just sulle sobivas tempos. Nõustamise käigus soovin teada saada, millised on sinu praegused söömisharjumused,  sinu suhe toiduga, väärtused ja uskumused. Selgitame välja sinu vajadused ja ootused, püstitame koos lühi- ja pikaajalised eesmärgid ning arutame läbi, millised sammud tuleks nende saavutamiseks teha.
Konsultatsioonide käigus jagan praktilisi nippe ja näpunäiteid teadliku toitumise suunal, retseptide ideid ja nõuandeid valikute tegemisel. Minu eesmärk on olla sinu teejuhiks uute harjumuste ja tervislikuma elustiili rajal. 

Kui kaua kestab üks nõustamine?

Esimene nõustamine kestab 60-90 minutit. Järgmiste nõustamiste pikkus jääb 45-60 minuti vahele.
Esimene nõustamine võtab pikemalt aega, kuna toitumisnõustaja tutvub kliendiga ja tema pöördumise põhjusega.

Kui mitu korda peab käima toitumisnõustaja juures?

Nõustamiste pikkus ja kordade arv sõltub individuaalselt kliendi pöördumisest ja terviseseisundist.

HIND

Toitumisnõustamise maksumus

Esimene kohtumine: 60-90 minutit 40€/h

Järgnevad nõustamised: 45-60 minutit 30 €

BRONEERIMINE

Tänases virtuaalses maailmas ei ole regionaalseid piire, mistõttu olen olemas ja valmis inspireerima, kus iganes maailmapaigas Sa asud.

Esmase kontakti võiksime luua kirja teel, minu aadress on katlin@tervisesuund.ee

Lisainfo: www.tervisesuund.ee

Minu armastus toidu ja toitumise vastu on pärit lapsepõlvest aga teadlikumalt juba teismeeast. Olen alati hinnanud kvaliteetset puhast kodumaist toitu. Olen töö käigus näinud, kui palju on võimalik ära teha tasakaalustatud toitumisega. Leian, et toitumine mõjutab meie elukvaliteeti ja vaimset tervist. See annab meile aga võimaluse läheneda hoopis teisest vaatenurgast nii haigustele, kui kogu inimese tervisele, kui tervikule. Toitumisnõustaja diplomi olen omandanud Rahvatervise Akadeemias  2019 aastal ning  hetkel olen lõpetamas seal Toitumisteraapia eriala. Täiendan end pidevalt läbi erinevate lisakoolituste. Naudin, õppimist ja enese arendamist ning kogu seda peatumatut ja elukestvat protsessi. Kasvatan ka vahvat last, kelle tõttu ja kellega koos olen avastanud lapsesõbralike toitude põneva maailma. Usun, et lapsi saab panna armastama tervislikku toitu kaasates neid toiduvalmistamisse

Olen oma teadmisi täiendanud erinevate nahaprobleemide ja toitumise valdkonnas, seda erinevate nahaarstide ja toitumisnõustajate, -terapeutide käe all. Erilist tähelepanu olen pööranud just imikute ja väikelaste toitumisele ning atoopilisele dermatiidile. Hetkel olen tegemas lõputööd just atoopilise dermatiidi teemal.

Koostöös kliendiga aitan saavutada tasakaalustatud toiduvaliku. Nõustan kliente tervise- ja kaaluprobleemide ning toidutalumatuse ja- allergiate korral.  Oman kogemust ka klientidega kellel esinevad autoimmuunhaigused, seede- ja hormoonprobleemid  ning vaimse tervise probleemid. Viin läbi koolitusi ja töötubasid, nii täiskasvanutele kui lastele ja koolidele. Olen Meelte kooli mentor puuetega laste koolis.

Kätlin Kuus