BLOGI

Miks peaks minevikus kaevama?

23.08.2024
Miks peaks minevikus kaevama?

Konstellatsiooni kui meetodi osas on väljendatud eelarvamusi, et see on justkui minevikus sobramine ja mida kaugemale me kaevame, seda rohkem on meil ainest midagi järjekordselt lahendada, seda kaugemate sugulastega leiame veel ja veel seoseid, põimumisi ja lõimumisi. Võime möödunud eludes, suguvõsa traumades ja minevikusündmustes lõputult sorida. 

Konstellatsioonimeetodit õpitakse tänaseks päevaks 3 aastat – see on nagu ülikool, eluülikool. Selle aja jooksul jõuab enesearengus läbi teha väga mitmekesise liikumisgraafiku nii edasi kui tagasi, nii üles kui alla. Vahel tekib kõhklusi ja kahtlusi, vahel on kõik väga loogiline ja lõpuks on tõde ikkagi see, et igaühel on oma tõde ja see ongi m.o.t.t. Minu jaoks on tõde see, et eraldatus ja individuaalsus on näiline. Nii nagu meie kehasüsteemis voolab energia mööda meridiaane ja pöörleb tšakrates, nõndasamuti oleme iga viimse kui närvirakuga seotud ka kollektiivse infoväljaga ja me ei suuda kunagi 100 protsenti kontrollida, millised saadud impulsid tekitavad närvisüsteemis reaktsiooni, millised mitte. Me oleme oma süsteemi teenistuses rohkem kui me seda arvame.

Teaduslikult tunnustatakse, et inimese evolutsiooni on juhtinud kaks pärilikkuse süsteemi: üks DNA-põhine ja teine, mis põhineb käitumuslikult omandatud teabe edastamisel närvisüsteemi funktsioonide kaudu. Närvisüsteem vastutab mõttetegevuse ja teabe edastamise eest. Inimeste puhul on tuvastatud võime edastada pärilikku teavet ka oma populatsiooni teistele liikmetele, mitte ainult järglastele. Närvisüsteemis sisalduv teave on kodeeritud neuronite molekulaarsetesse ja rakulistesse omadustesse, nende närvivõrkudesse ja sünaptilistesse ühendustesse. Närvisüsteemi põhiplaani annab indiviidi genoom, kuid närvisüsteemi arengut, struktuuri ja talitlust mõjutavad tugevalt sisemised ja välised stiimulid.

Allikas: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4469835/

On miljoni dollari küsimus, kui suures osas me oma sisemisi ja välimisi stiimuleid ise transformeerida saame. Jah, aju on neuroplastiline ja teadlikult oma hoiakuid, mõtteviise, uskumussüsteeme ja väärtushinnanguid muutes saame liikuda rohkem oma elu elamise poole, ilma et peaksime minevikus sobrama. Osa neuronipõhisest teabest, mida järglastele edastame, saame me samuti ise valida. Kogu saadavat ja edastatavat osa me aga nii naljalt ei valda, õieti öeldes oleks see võimatu. Ärkvel olles juhib alateadvus meid 90-95%. Neuronil põhineva teabe edastamise mehhanism haarab nii aju, keha kui ka vaimu. See tähendab seda, et esivanemad annavad meile teadlikult edasi oma harjumused, uskumused, põhimõtted ja hoiakud, aga samal ajal annab nende närvisüsteem meie närvisüsteemile teatepulga ka selle infoga, mis on olnud emotsionaalselt tugevalt laetud. Väljajätmised suguvõsasüsteemist, üleseotused, kaotused, konfliktid, ehmatused, ootamatused, õnnetusjuhtumid, lein, suured elumuutused, eluraskused on samamoodi talletunud meie närvivõrkudesse. Nõnda ei ole me isegi teadlikud, millised stiimulid minevikust võivad meie närvirakkude retseptoritega resoneeruda ja neurokeemiat mõjutada. 

Rakubioloog Bruce Lipton on avaldanud imestust, et kuigi me oleme juba väga ammu aktsepteerinud energiat kui füüsilist reaalsust, kasutades igapäevaselt internetti ja telefoni ning vaadates telekat, siis sellest hoolimata oleme oma peas ikka veel kinni „newtoni keeles“, kus nägemine, kuulmine ja puudutamine võrdub uskumine. Seda nii üksikisikuna, kogukonnana, riigina, kogu rahvastikuna. Isegi kui seda silmaga näha ei ole, siis oleme siin maailmas läbi seotuse nagu seeneriigis on kõik seened maa-aluse niidistiku kaudu omavahel ühenduses. Meie nähtamatus võrgustikus on nii, et kui süsteemi 1 osa muutub, siis ei saa teine vanal viisil jätkata. Tühjad kohad täidetakse. Vastutus ei jää kuhugi ripakile – kui üks ei võta vastutust, võtab teine. 

Kas me siis kunagi vabaks ja õnnelikuks ei saagi? See on filosofeerimise koht. Päriselt õnnelikuks ja vabaks saame paljude uskumuste kohaselt nirvaanas – siis kui me ei pea enam siia kehastuma, kui ei ole enam karmat. Kui meie hing aga valib siia kehastuda, siis ilmselt on meil vaja veel areneda, midagi õppida, läbi elada, kogemusi omandada. Konstellatsioon on minu arvates meetod, mis aitab arengus edasi tiigrihüpetega. Kui selle meetodi täit potentsiaali rakendada, siis on võimalik nii mõnigi õppetund omandada 3 nädalaga (uute närviradade teke võtab aega 21 päeva), selle asemel, et sama õppetunni läbimiseks 3 korda reinkarneeruda. 

Konstellatsioon on tegelikult alati isiksusekeskne ja tegeletakse ainult täpselt sellega, mille järgi inimene on tulnud, aidates liikuda probleemist lahenduseni. Me ei otsi alateadlikke seoseid ega raskeid lugusid mitte kunagi lihtsalt uudishimust. Üks minu lemmikutest konstellööridest, Mari Viik, kes oma igapäevatöös on psühhiaater, on öelnud, et paljud teraapiad on isiksusekesksed, aga me peame ka sobituma siia ühiskonda ja suhtuma austusega sellesse, mis on olnud. Areng ja tervenemine on sama, kõik käib läbi aktseptsioonide. Nii kaua kordub muster, kuni leiame, mis kivi all on vähid peidus.“ Probleemi põhjuse teadmine ei anna aga veel lahendit. Lahenduseni jõuame siis, kui üleseotused on lahti ühendatud, blokeeringud ressursiks muundatud ja eluenergia voolab tagantpoolt ettepoole.

Niisiis, kui me ütleme, et me ei taha minevikus kaevata, siis ühest küljest on see õige – me peaksime olema näoga oma elu suunas. Teisest küljest võib siin peituda protest: „Ma saan alati ise hakkama! Ma ei vaja kedagi!“ Kui me aga minevikust ressursse vastu ei võta ja elus aina jõuga kõigest läbi läheme, siis on ajaküsimus, millal tekib läbipõlemine. Minu jaoks seisneb konstellatsioonimeetodi kõige olulisem väärtus selles, et me saame lahti rullida oma alateadliku pildi ja seejärel eluvoolu takistavad tammid eest ära korjata. Me teeme seda nii kaua kuni saabub tasakaal, rahulolu ja kergus. Kõik, mis on olnud, on meie ressurss, millele saab toetuda. 

Teksti koostas Reet Henn

Ressurss.png (909 KB)

Kuidas valida konstellööri

23.08.2024
Kuidas valida konstellööri

Konstellatsioonimeetod on tänaseks päevaks saavutanud ülima populaarsuse ja teenusepakkujaid tuleb aina juurde. Mille järgi valida, kelle kätte usaldada ruumi hoidmine ja enda saatmine probleemist lahenduseni?

Üks variant on käia erinevate teenusepakkujate töötubades, et aru saada, milline on nende käekiri. Isiklik meeldivus pole samuti väheoluline. Jälgi, kas see on inimene, kelle suhtes tekib tunne, et talle saab usaldada oma isiklikke asju. Oluline on lai silmaring ja piisav elukogemus. Miks? 

Pole valdkonda, milles ei saaks küsimuste korral väljalt vastuseid taotleda. Konstellatsioone kasutatakse psühhoteraapia meetodina, aga ka sassiläinud suhete parandamiseks, äris ja töös, õigusemõistmisel, pedagoogikas jne. Tegu on süsteemse meetodiga ja kogu meie maailm koosneb süsteemidest. Meie enda keha on süsteem, me veedame oma elu elades süsteemides ja peamistest neist pole meil mitte kuidagi võimalik välja saada, isegi mitte siis, kui me seda väga tahaksime. 

On kahte peamist tüüpi süsteeme – looduslikud süsteemid ja inimese loodud süsteemid.

Looduslikud süsteemid ulatuvad subatomilistest süsteemidest igat liiki elussüsteemideni: meie planeedi, päikesesüsteemide, galaktikasüsteemide ja universumini. Nende süsteemide teke on universumi päritolu ning evolutsiooni jõudude ja sündmuste tulemus. 

Inimese loodud süsteemid võivad olla valmistatud-tehnilised-füüsikalised süsteemid või kontseptuaalsed süsteemid nagu teooriad, filosoofiad, loogika jne. Inimtegevuse süsteemid on kõik, kus me oma aega veedame, alates sünnitushaiglast, lasteaiast, koolist kuni vanadekoduni välja. On kogukondlikud ja riiklikud süsteemid. On jäigalt kontrollivaid süsteeme ja on neid, kuhu me ei pea kuuluma, kui seda ei soovi. 

Kui Sul on küsimus, mure, probleem, teema või kuidas iganes me seda ka ei nimetaks, siis see teema on samuti seotud vähemalt ühe süsteemiga, kuigi tavaliselt puudutab enamaid kui ühte. Just seepärast on lai silmaring konstellööri valikul eeliseks. On hea, kui ta suudab läbi näha erinevaid kihte, millega teema võib seotud olla. Näiteks kui otsida lahendust üksnes pere- ja suguvõsasüsteemist, võivad märkamata jääda mõned teised psüühet mõjutanud süsteemid. Vahel on vaja tööd teha pigem oma sisemiste osadega või hoopis väliste ja metatasandi osadega.

Ole teadlik, et konstellöör peab kinni pidama ka eetikanormidest. Alati ja igal juhul kehtib konfidentsiaalsuse nõue. Konstellöör peab olema Sinu jaoks usaldusväärne ega tohi saadud teavet kuidagi omakasupüüdlikult ära kasutada. Valvsaks peaks tegema konstellöör, kes annab tulemuste suhtes ebarealistlikke lubadusi või kes surub oma arvamust peale, suunates töö kulgu vastavalt oma arusaamadele. 

Konstellöör peaks lähtuma oma pädevusest ja ausalt tunnistama, kui kliendi taotlus läheb vastuollu tema sisemiste veendumuste ja uskumussüsteemidega. 

Artiklis on kasutatud süsteemide kirjeldamiseks mõningaid mõtteid siit: https://web3.isss.org/primer2/bela4.html 

 

Teksti koostas Reet Henn

Süsteemid.png (229 KB)

Millest sõltub konstellatsiooni tulemuslikkus?

23.08.2024
Millest sõltub konstellatsiooni tulemuslikkus?

Konstellatsiooni üks peamistest eesmärkidest on panna armastuse energia voolama. Meetodi looja Bert Hellinger on öelnud: „Enne tuleb kord ja siis armastus“. Mida see õieti tähendab? Kui lugesid postitust morfogeneetilisest väljast, siis juba tead, et iga välja sees on palju väiksemaid väljasid, nende sees on omakorda väljad jne. Kõik need väljad kokku moodustavad suuremaid ja väiksemaid süsteeme, mida võib vaadelda ka mustrina. Näiteks rakk näeb suurendatuna välja nagu imeline mandala, kaunid ja kordumatud mustrid on ka veemolekulidel jne. Väikeste osakeste kogumid moodustavad suuremaid mustreid ehk süsteeme nagu ka pered moodustavad suguvõsasid. Mustrid muutuvad ebakorrapäraseks, kui süsteemis on midagi valesti. Samas süsteem soovib iga hinna eest säilitada elu ja püüdleb alati ellujäämise poole. Iga individuaalne süsteemi liige on oluline, aga mitte kunagi olulisem kui süsteem ise. Kui ta kaob, liigub sinna keegi asemele nii nagu rakud surevad ja moodustuvad uued. Nii taastub kord.

Kõik meie probleemid ja lahendamist vajavad teemad on seotud mingite süsteemidega, olgu siis kehatasandil, suhetes, organisatsioonis, uskumustes vm. Kogu konstellatsiooni olemus seisneb kõige lihtsamalt öeldes selles, et teadlikkusega ja konkreetselt esitatud taotlusega on meil võimalik süsteemi mustreid korrapärasemaks muuta. Seda on väga oluline endale teadvustada! Meie ei saa muuta maailma, aga me saame muuta midagi viisil, et maailm muutuks ise!

Kõike seda arvesse võttes on konstellatsioon tulemuslik siis, kui ta muudab ära mingid olulised süsteemsed mustrid kliendi sees. Väli toob nähtavale info kliendi alateadvusest, sest kehatasandil on meil olemas mitme põlvkonna ja ka kollektiivtasandi, erinevate dimensioonide, elude vaheliste elude, eelmiste elude jne info. Kui midagi saab muutuda kliendi alateadlikus pildis, siis kujundab see ümber kogu tema isikliku universumi. Vana pildi teadvustamine ja selle asemel uue kujundamine mõjutab emotsioone, emotsioonid aga on energia. Energia muutumine toob kaasa muutuse neurotransmitterite tootmises, endokriinnäärmete töös, ainevahetuses - kogu keha toimimises. 

Kui midagi olulist saab muutuda kliendi isiklikus universumis, tõmbab ta ligi hoopis teistsuguseid energiaid, teised inimesed tajuvad alateadlikult muutusi temas ja ka nende süsteem kohandub sellele vastavaks. Sellised struktuursed muutused ja kohandumised on meie jaoks silmaga nähtamatud protsessid, muutuseid hakkame märkama ajapikku. Just sellepärast soovitatakse isiklikke töid tellida mitte tihedamini kui 3-4 nädala tagant. Kujutle, et viskad kivi vette – kui kivi vette sulpsab, tekib selle koha peale veerõngas. Kui visata lähedale veel teinegi kivi enne kui veerõngas on jõudnud hajuda, tekib uus ring, mis rikub eelmise korrapära. Samamoodi arvatakse, et kui liiga kiiresti järgmine töö teha, siis võib see eelmise töö tulemuse ära rikkuda. 

Konstellatsiooni kui meetodi kohta on öeldud, et 1 konstellatsiooni töö võib olla sama tõhus kui 10 korda mõnd muud teraapiat. Samas ei tähenda see mingil juhul, et kui lased endale teha ühe töö, siis saavad kõik Sinu probleemid lahendatud. Otsida lahendusi endast väljastpoolt ja panna kogu vastutus konstellöörile, ei too kaasa tegelikke muutusi. Päris muutused sünnivad alati ainuüksi inimese sees ning teised saavad teda vaid toetada. Suurem töö tuleb igaühel endal ära teha. Seepärast on tõhus, kui kombineerid konstellatsioonimeetodit muude praktikate, nõustamise või teraapiaga, olenevalt probleemi keerukusest. Eriti tore on, kui konstellöör ise valdab erinevaid meetodeid ja kehatöö tehnikaid, sest koostöö ühe ja sama terapeudiga võimaldab liikuda punktist A punkti B eesmärgipärasemalt, tõhusamalt ja turvalisemalt. Nii ei pea Sa kulutama iga kord aega, et oma lugu otsast peale rääkida ja taustsüsteemi selgitada. 

Teksti koostas Reet Henn

Veerõngad.png (571 KB)

Morfogeneetiline väli

23.08.2024
Morfogeneetiline väli

Kõikidel inimgruppidel on oma morfogeneetiline väli: perekonnal, suguvõsal, kogukonnal, ühiskonnal, kultuuril. Üksikindiviid suhestub selle väljaga alateadlikult. Me justkui vahetame pidevalt infot ja see on ka põhjus, miks me näiteks tänaval üksteisega kokku ei põrka ja suudame vajadusel kiiresti suunda muuta – samamoodi nagu linnud ja kalad liiguvad parvedes. 

Kõik liigid arenevad morfogeneetilise välja kaudu, nii ka inimesed. Kollektiivsesse mällu talletuvad uued õpimustrid, millesse teised liigikaaslased saavad sisse lülituda. Meie kultuur ja pärand sõltub morfogeensest resonantsist.

DNA kodeerib ainult materjale, millest keha koosneb: ensüüme, struktuurseid valke jne. Puuduvad tõendid, et need kodeeriksid ka keha plaani, vormi ja morfoloogiat. Teadlased on avastanud, et absoluutselt kõiki organisme ümbritsevad elektromagnetväljad, alates hallitusest, bakteritest, salamandritest, konnadest kuni inimesteni. Nendes väljades on olemas iga organismi energeetiline Blueprint ehk energeetiline juhis tema tuleviku kohta. Näiteks taime seemikutel on elektriväljad, mis meenutavad võimalikku täiskasvanud taime. Väikestel salamandritel on täiskasvanud salamandri kujuline energiaväli. Energeetiline Blueprint on näha isegi viljastamata munarakul. Rupert Sheldrake: "Igal liigil on oma väljad ja iga organismi sees on väljad iga suurema välja sees. Igaühes meist on kogu keha väli. Käte ja jalgade väljad ning neeru- ja maksaväljad. Igal koel, molekulil jne nendes elundites on oma väli. Iga välja sees on veel palju väljasid. Neil väljadel on mälu, kuhu on talletatud ka varasemate samalaadsete organismide info." 

Läbi protsessi, mida nimetatakse morfiliseks resonantsiks ehk sarnase mõju sarnasele, on olemas ühendus sarnaste väljade vahel. See tähendab, et välja struktuuril on akumulatiivne mälu, mis põhineb liigiga minevikus juhtunul. Morfiline resonants on mälu fundamentaalne printsiip looduses. See on üks viisidest, kuidas looduses asjad toimivad. 

Arvatakse, et mälu asub ajus ja et on mingid närvilõpmed ja kemikaalid, mis seda mõjutavad, aga see pole nii. Aju toimib pigem nagu raadiosaatja ja -vastuvõtja, häälestudes konkreetsetele mälestustele. Rakud meie kehas uuenevad pidevalt vastavalt Blueprindile; närvisüsteem taastub ja tasakaalustab end pidevalt. Kõik paranemisprotsessid saavad info morfogeneetilisest väljast. Kui aju saab vigastada, siis kahjustub vastuvõtja funktsioon, aga kehamälu jääb ikka alles. 

Seega, mälu ei ole salvestunud ainult ajus ja bioloogiline pärand ei ole kõik kodeeritud geenides, vaid suur osa sellest sõltub liigi eelmiste liikmete morfsest resonantsist. Iga indiviid pärib liigi varasematelt liikmetelt kollektiivse mälu ja panustab ka kollektiivsesse mällu, mõjutades tulevikus teisi liigiliikmeid.

Morfogeneetilises väljas on igal süsteemi liikmel oma koht. Kui kellegagi midagi ootamatult juhtub, näiteks ta heidetakse suguvõsast välja või ta saab surma, saadetakse maalt välja, põgeneb teise riiki, pannakse vangi või teeb enesetapu, siis ta jääb justkui välja suguvõsa morfogeneetilisest väljast. See rikub süsteemi terviklikkust ja mõjutab ka järeltulevaid põlvkondi, sest süsteemis ei saa ükski koht tühjaks jääda, sinna asub alati keegi teine. Keegi järgmistest süsteemi liikmetest justkui resoneerub selle väljajäetuga ja jätab end ise välja või käitub düsfunktsionaalselt. 

Süsteemne perekonstellatsioon võimaldab meil teha tööd pere- ja suguvõsa väljaga. Konstellatsioonimeetod aitab anda väljajäetutele tagasi nende õige koha ja järeltulija sellest energiast eraldada. Sellel on tervendav efekt, mis mõjutab kogu välja viisil, mida ei ole võimalik saavutada traditsioonilise psühhoteraapiaga. Konstellatsioon on holistilise grupiviisilise tervendamise meetod, mis ilmestab morfilisi väljasid ja morfilist resonantsi paremini kui ükski teine meetod.

Artikli kirjutamisel on kasutatud Rupert Sheldrake´i loengumaterjale.

Teksti koostas Reet Henn

Morfogeneetiline väli.png (1.25 MB)

Sümptomi konstellatsioon

22.08.2024
Sümptomi konstellatsioon
 

Meie elus esineb kahte liiki stressi, üks on hea ja teine halb. Hea on lühiajaline stress, sest see käivitab meid, paneb tegutsema, on edasiviiv. Halb on pikaajaline stress, mis ajab autonoomse närvisüsteemi tasakaalust välja, tekitades kehas pidevalt põletikulisust ja psühhosomaatilisi hädasid. 

Tüüpilised pikaajalisest stressist alguse saanud sümptomid on näiteks:

- kõrge vererõhk, 

- hingamisvaevused, 

- soolestikuprobleemid, 

- pingepeavalud või migreen, 

- kilpnäärme ala- või ületalitlus,

- psoriaas, 

- vaagnapiirkonna valu, 

- mao- ja kaksteistsõrmiksoolehaavandid, 

- dermatiit, ekseemid, 

- krooniline väsimus, 

- rigiidsus, impotentsus,

- liigne kehakaal,

- autoimmuunsed konditsioonid jne

Sümptomite alla kuuluvad lisaks juba välja kujunenud haigustele mistahes kroonilised seisundid, k.a stressiga kaasnevad madal enesehinnang, sõltuvuskäitumine, suhteprobleemid, pidev rahulolematus ja ebaõnnestumised elus. Sümptom võib olla ka mingi olukord, mis tundub väljapääsmatuna ja millele me oleme sunnitud oma tähelepanu fokusseerima.

Kuna meie elu kontrollib 90-95% ulatuses alateadvus, siis me ei pruugi tajuda, kus meie sümptomi juured on. Alateadvus annab kehas närviimpulsse, kui ümbritsevas keskkonnas toimuv resoneerub üha uuesti ja uuesti kehamälus talletatuga. Psühhosomaatilisi probleeme võivad käivitada meie enda suured elumuutused, traagilised juhtumid või traumaatilised peremustrid, aga ka eelkäijate kogetud emotsionaalselt tugevad laengud, samuti hoiakud, uskumused ja väärtushinnangud, mis on meisse kodeeritud. Oma kindlad hoiakud ja uskumussüsteemid kujundame välja ka siis, kui meie kasvukeskkond on liiga ülehoolitsetud, ülemuretsetud, kõik on ette-taha ära tehtud. Võimuka ja kontrolliva iseloomuga ema või isa, kelle meelest kehtivad vaid tema reeglid, võib soodustada seda, et peresiseselt tekivad lahendamata konfliktid, paika panemata on piirid. Järeltulijal on raske sotsialiseeruda ja erinevate olukordadega kohaneda. Ta on haavatav muutuste suhtes, sest see lööb kõikuma tema sisemise turvatunde. Edasises elus võivad tekkida keerulised suhtemustrid nii tööalaselt kui eraelus, kannatab enesehinnang. Empaatilised inimesed on lisaks kõigele tundlikud ka teiste inimeste infoväljas toimuvale.

Nõnda saavad kõik meie organid, koed ja rakud pidevalt signaale, mida me ei oska alati oma sümptomite kujunemisega seostada. Vundamenti laotakse kiht-kihilt ja pikka aega võivad meie probleemid olla hootised ning piisavalt tagasihoidlikud, et neist mitte suurt numbrit teha. Me ju oleme harjunud kannatama, vastu pidama, üle elama, ootama, et küll läheb üle. Ütleb ju vanasõnagi, et „aeg parandab kõik haavad“. Tihtilugu hakkame oma sümptomitega tegelema alles siis, kui need juba krooniliseks on muutunud ja hakkame taipama, et vanasõna ei pea alati paika.

Mõnevõrra ootamatuna ja paradoksaalsena võib kõige selle juures tunduda väide, et sümptom ei ole tegelikult halb! Sümptom on nagu teejuht, kellel on täita väga konkreetne ülesanne – ta kas näitab midagi, kuhu keegi ei ole veel vaadanud; asendab kedagi, kes on välja jäetud; pakub koguni tuge, sest tänu sümptomile võime vahel saada ka tähelepanu, hoolt ja armastust, mida me muidu ei saaks. Sümptom sunnib meid edasi liikuma, ennast arendama, tähelepanu mujalt iseendale tooma. 

Rakubioloog dr Bruce Lipton on tõestanud, et me kõik oleme võimelised oma DNAd ümberprogrammeerima. Ta on avastanud, et rakutuum ei ole ainult „read only“. Tegelikult on see „loe ja kirjuta“. Kui me tuvastame oma uskumused, mõtted, tunded ja vibratsioonid, mida me rakutasandil vibratsioonina edastame, võime taasluua oma isikliku blueprindi ja saavutada soovitud eesmärgid. Siinkohal ongi suureks abiks sümptomikonstellatsioon. Me saame kõigepealt väljal vaadata, millega sümptom seotud on ja seejärel ennast kõigest negatiivsest lahti ühendada. Me saame ükshaaval üles otsida oma haavatud ja kaitseta jäänud kaotatud hingeosad, võtta nad endas vastu ja pakkuda neile oma täiskasvanud endana lohutust ja armastust. 

Sümptomikonstellatsiooni üks olulisematest eesmärkidest on muuta negatiivset polaarsust nii, et me taipaksime, mis on positiivne ressurss selle taga. Tavaliselt peitub sümptomis tohutul hulgal kinnijäänud eluenergiat, mis lihtsalt annab endast märku füüsilisel tasandil. Just seepärast on sümptomitööd minu lemmikud. On imeilus vaatepilt ja kogu ruum täitub alati kõrge sagedusega, kui õnnestub sümptomi energia transformeerida ja ressurssne energia vallandada.

Mida tugevam on sümptom, seda rohkem kihte läbi erinevate tasandite tuleb tervendada. Tuleb arvestada, et krooniline seisund või haigus ei teki üleöö, vaid on kujunenud ajapikku. Tervenemisprotsess vajab samuti aega ja pühendumist, endaga tegelemist nii vaimselt, füüsiliselt kui emotsionaalselt. Lisaks sümptomikonstellatsioonile saan Sind toetada psühhokatalüüsi, neuroakustika, bioakustika, EFT jm võtete abil.

Autor: Reet Henn 

Psühhosomaatilised tervisehädad

13.05.2021
Psühhosomaatilised tervisehädad

Psühhosomaatilised häired on seisundid, mille algpõhjuseks on emotsioonid, hoiakud ja käitumisviisid. Tegelikult on enamikul kroonilistel haigustel  psühhosomaatilised põhjused. Milline haigus kellelgi välja kujuneb, oleneb organismi nõrgast kohast.

Sinu keha on Sinu töövahend, mille kaudu võtad pidevalt vastu informatsiooni nii kehamälust kui ümbritsevast keskkonnast ehk kvantväljalt. Laed väljalt pidevalt infot alla ja samal ajal ka edastad väljale informatsiooni oma unikaalses sageduses. Universaalses Elutantsus osalevad pidevalt kolmekesi Sinu DNA; Sinu aju ja Sinu süda, mis võtavad vastu iga impulsi ja saadavad välja infot selle kohta, kes Sa oled ja mida Sa soovid.  Meie DNA esindab kogu meie geneetilist blueprinti.

 

Kuidas haigused tekivad?

Pea iga haigus hakkab arenema tänu pidevale stressile ja pingetele. Tihtilugu inimene ise ei taju, kus tema probleemi juured on. Oleme harjunud kannatama, vastu pidama, üle elama, raskete olukordadega leppima. Usume, et aeg parandab kõik haavad. Tegelikult kvantfüüsikas aega kui sellist ei eksisteeri, kõik on siin ja praegu. Kui ikka meie mentaalkeha on saanud emotsionaalselt kannatada, siis ainult sellest ei piisa, et "aeg parandab kõik haavad".

Alateadvus annab kehas närviimpulsse, kui ümbritsevas keskkonnas toimuv resoneerub üha uuesti ja uuesti kehamälus talletatuga. Kuna kõik meie keha elundid, koed ja rakud on seotud närvisüsteemiga, tekivadki probleemid ka füüsilisel tasandil.

Psühhosomaatilisi probleeme ei põhjusta ainult traagilised juhtumid ega traumaatilised peremustrid. Oma kindlad hoiakud ja uskumussüsteemid kujundame välja ka siis, kui meie kasvukeskkond on liiga ülehoolitsetud, ülemuretsetud, kõik on ette-taha ära tehtud. Võimuka ja kontrolliva iseloomuga ema või isa, kelle meelest kehtivad vaid tema reeglid, võib soodustada seda, et peresiseselt tekivad lahendamata konfliktid, paika panemata on piirid. Lapsel on raske sotsialiseeruda ja erinevate olukordadega kohaneda. Ta on haavatav muutuste suhtes, sest see lööb kõikuma tema sisemise turvatunde. Edasises elus võivad tekkida keerulised suhtemustrid nii tööalaselt kui eraelus, kannatab enesehinnang.

Konstellatsioon on meetod, mis leiab üles, millises vanuses me oma edasist elu kujundavad toimetulekustrateegiad lõime. Selleks, et tagasi tervikuks saada, tuleb oma kaotsiläinud hingeosad üles leida ja endas vastu võtta. 

 

Uitnärvi toonuse tõstmine

24.04.2021
Uitnärvi toonuse tõstmine

Kas Sinul esineb mõni järgmistest sümptomitest:

  • Stress, ärevus, paanika, depressioon;
  • Peavalud ja migreen;
  • Autoimmuunsed konditsioonid;
  • Ajuhägu või hõljumistunne, uimasus;
  • Keskendumisraskused;
  • Mäluprobleemid;
  • Energiapuudus ja pidev väsimus;
  • Unehäired;
  • Seedehäired;
  • Vilinad või undamine kõrvus;
  • Kangus ja raginad kaelas;
  • Selja- ja õlavalud;
  • Madal vererõhk;
  • Raginad kaelas;
  • Hammaste krigistamine;
  • Lõualuu nõrkus;
  • Vertigo ja pearinglus;
  • Fibromüalgia, liikuvad valud kehas;
  • Kilpnäärmeprobleemid;
  • Lyme´i tõbi;
  • Endometrioos, tsüstid;
  • Akne, ekseemid;
  • Tükitunne kurgus ja neelamisraskus;
  • Raskustunne rinnus või tunne, et on raske sisse hingata (justkui ei saaks õhku kätte);
  • Iiveldus või oksendamine,
  • Söögitoru ja maoga seotud häired;
  • Surisemine, tuimus, tõmblused või spasmid jäsemetes;
  • Hägune nägemine;
  • Raskus sõnu suust välja saada;
  • Lihasnõrkus

 

Paljude krooniliste seisundite puhul võib algpõhjuseks olla autonoomse närvisüsteemi häire. Vastavalt uuematele teaduslikele seisukohtadele eristatakse autonoomses närvisüsteemis kolme osa: uitnärvi ventraalne haru, sümpaatiline närvisüsteem ja uitnärvi dorsaalne haru. Ventraalne tähendab eesmine ja see närviharu saab alguse ajutüve eesmises pooles. Dorsaalne tähendab selgmine ja saab alguse neljanda ajuvatsakese põhjast.

Sümpaatiline närvisüsteem on tuntud võitle-põgene reaktsiooni tõttu, võimaldades kiiret reaktsiooni ja liikuvust ohuolukorras. Uitnärvi mõlemad harud aga kutsuvad esile mitmesugused emotsionaalsed reaktsioonid ja käitumismustrid. Nad põhjustavad väga erinevaid füsioloogilisi seisundeid ning neil on otsene mõju siseelunditele.

Neuroakustilise teraapia eesmärk on parandada närvisüsteemi talitlust, aidates inimene välja dorsaalse uitnärvi aktiivsuse seisundist või sümpaatilise ahela kroonilisest aktiivsusest ja tuua ta tagasi ventraalse uitnärvi aktiivsuse seisundisse, kuhu ta kuulub. Ainult nii saame tagasi võime olla füüsiliselt ja emotsionaalselt terve. Toonuse tõstmiseks kasutame helivibratsioone ja erinevaid sagedusi.

 MIS ON UITNÄRV?

Uitnärv ehk vagaalnärv on pikim närv kogu kehas, ühendades omavahel aju ning elutähtsad organid, sh kopsud, süda, magu, soolestik. Uitnärv reguleerib enamikku kehalistest talitlustest, mis on meie tervise ja heaolu jaoks vajalikud. Ta mõjutab hingamist, südamerütmi, närvivahendusainete ja hormoonide omavahelist kommunikatsiooni, taastumisvõimet, seedimist, stressiga toimetulekut, und jne. See närv peab korralikult töötama, et saaksime olla terved, tunneksime end emotsionaalselt hästi ja suudaksime pingevabalt sotsiaalselt suhelda.

ABI HELIVIBRATSIOONIDEST

Helivibratsioonide abil saame parandada uitnärvi ventraalse haru talitlust. Vibratsioon tekitatakse teatud akupunktuuripunktidel terapeutiliste heliharkide abil. Vibreeritakse läbi ka kõik refleksoloogiapunktid talla all, et vähendada sümpaatilisest närvisüsteemist tulenevaid võitle-põgene reaktsioone.

Vibratsioonid panevad liikuma lümfivedeliku, aidates kehast välja viia ainevahetuse jääkprodukte.

Kuna osad kraniaalnärvid, millega ventraalne haru koostööd teeb, innerveerivad näonahka ja näolihaseid, siis õrnad puudutused näol võivad aidata stressiseisundist välja. Seetõttu saab neuroakustilist teraapiat valida ka koos näo-, kaela- ja õlamassaažiga. 

Pidevalt domineeriva sümpaatilise närvisüsteemi korral on hingamine mõnevõrra ebaregulaarne, kiire ja mitte kuigi sügav. Kui parandada uitnärvi neeluharu talitlust, paraneb ka hingamisega tegeleva vahelihase talitlus.

Artikli koostamisel on kasutatud uitnärvi teooriat Stanley Rosenbergi raamatust "Uitnärvi ravijõu rakendamine".

Huvi korral võta ühendust:

Reet Henn

Neuroakustika terapeut

Tel: 51 88 550

E-post: siseminetasakaal@gmail.com

 

 

Neuroakustikaga ärevuse vastu

31.03.2021
Neuroakustikaga ärevuse vastu

Ärevust oleme teatud hetkedel kindlasti kõik kogenud. Seda eriti praegusel ajal, kui ümberringi on palju segadust ja teadmatust. Kuid kui juba ärevus igapäevaelu segama hakkab, on tegemist ärevushäirega, mida kindlasti tähelepanuta jätta ei tasuks.

Ärevushäire haarab nii keha kui vaimu. Lisaks füüsilistele põhjustele on siin taga baasemotsioonid nagu hirm, üksindustunne, kurbus, häbitunne, abituse tunne ja enese süüdistamine. Need kõik ei pruugi olla meie enda tunded. Pärime need epigeneetiliselt eelmistelt põlvkondadelt või saame kaasa oma varajase lapsepõlve kasvukeskkonnast. Uitnärv "nopib" alateadvusest üles teatud impulsid, mis tekitavad kehas biokeemilise toksilise kokteili. Järgnevad reaktsioonid, mis viivad meid tasakaalust välja.

Baasemotsioonidele "ehitatakse" igapäevaselt rohkesti tasakaalust välja viivaid emotsioone küll midagi südamesse võttes, solvudes, midagi kartes, ehmudes, esinemise ees hirmu tundes, aja peale kiirustades, soovides olla parim, teiste silmis hinnatud, armastatud, hästi koheldud jne.

Kui meie elu saadab pidev rahulolematus, alateadlikud hirmud ja turvatunde puudumine, läheb autonoomne närvisüsteem pideva stressi tõttu tasakaalust välja. Võivad tekkida füüsilised aistingud, mis vahel on vägagi sarnased krooniliste haiguste sümptomitele nagu näiteks valu, vererõhu kõikumine, südamekloppimine, minestamisetunne, õhupuudus, väsimus, probleemid seedeelundkonnas, mis kõik omakorda hirmutavad meid veelgi. Need sümptomid esinevad aga ärevatel inimestel väga tihti, sest nende alateadvus resoneerub juba sissetallatud rajale ega saa enam iseseisvalt tsüklist välja. Alatasa tekkivad paanikahood panevad kutsuma kiirabi, kuid tegelikult on meie enda kätes oma närvisüsteem tasakaalu tagasi saada.

Epigeneetilised mõjutused

Lisaks igapäevastele mõjutustele jääb epigeneetiliselt DNAsse tallele ka meie eelkäijate energeetiline sagedus. Samuti võtame endasse rohkesti negatiivseid pingeid alates looteeast kuni 7. eluaastani, mil ollakse äärmiselt vastuvõtlikud ümbritsevate inimeste emotsioonidele ja tunnetele. Isegi need, kes hindavad oma lapsepõlve õnnelikuks, on tihtipeale kogenud mõnd liiki traumat. Kas ei ole saadud piisavat tähelepanu või on kogetud üksindus- ja mahajäetuse tunnet mõnes olukorras. Ehk ei ole saadud piisavalt tingimusteta armastust, sest vanemad on seadnud kõrged standardid õppimisele ja vabaajategevustele?

Lapsepõlvehirmud võivad meid kummitada ka täiskasvanuna

Lapseeas esineb meil hirme, mida me hilisemas elus enam ei koge ja peame möödanikuks – pimedusekartus, üksinda kodus olemise hirm, vanemate riidlemine, hääle/käe tõstmine vihahoos, ema-isa omavahelised tülid, koolikiusamine, hirm klassi ees esineda, mõnest filmist või etendusest saadud õudustunne jne. Pikapeale vajub see kõik unustusehõlma, kuid keha mäletab seda endiselt. Saades impulsi, mis alateadvuses resoneerub minevikus talletatud infokilluga, käivitubki nüüd "võitle-põgene-tardu" reaktsioon. Seejuures ei pea sugugi tegemist olema tõsise traumaga. Väikese lapse hirm võib täiskasvanule tunduda tähtsusetu, kuid suudab sellest hoolimata närvisüsteemi käivitada. Sellest vabanemiseks tuleb meil tegeleda oma sisemise lapsega.

Alateadvuse mustrid

Ärevushäire all kannatajaid ajab tihti segadusse see, et kõik on justkui hästi, aga „täiesti lambist“ tuleb hoog peale. Kuna seosed meeleolu ja füüsilise reaktsiooni vahel ei ole ilmsed, kardetakse, et tõenäoliselt on tervisega midagi hullemat lahti ja ärevus võimendub seepeale veelgi. Alateadvus loob teatud käitumismustrid, et ärevusega toime tulla ja ongi tekkinud justkui nõiaring, millest välja rabeleda on üksinda keeruline.

Asi on selles, et meie aju suudab alateadvuses olevast infost korraga töödelda vaid 10%. See tähendab seda, et meie närvisüsteem käivitub asjade peale, millest me ise isegi teadlikud ei ole ja oleme ammu unustanud, end unustama pannud või ei pea enam oluliseks. Meil tuleb ette võtta iseenda tundmaõppimise teekond. Tuleb õppida usaldama oma keha sõnumeid ja märguandeid ning vastavalt oma elu kohandada.

Ärevusest on võimalik lahti saada

Hea on aga teada, et ärevushäireid on võimalik kontrolli alla saada ja ärevusega tegeledes võib sellest väga edukalt ka täiesti lahti saada. Oluline on teha esimene samm ning otsida abi ja tuge spetsialistilt, näiteks psühholoogilt või psühhiaatrilt ning kaasata protsessi ka terapeut, kes aitab mõista, kust sellised tunded tekivad ja mida nendega peale hakata.

Üks uusim lähenemine, mis ärevust kontrolli alla saada aitab, on neuroakustiline teraapia. See on nagu nõelravi, kuid ilma nõelteta. Nõelte asemel pannakse punktile vibreerima terapeutiline helihark. Vibratsioonide tervendus toimib väga sügavalt, kuni rakutuumani välja.

Terapeutiliste heliharkide erinevad sagedused ja vibratsioonid on võimsad tervendajad, sest meie keha koosneb väga suures osas veest ja vesi juhib helilaineid.

Neuroakustilise teraapia abil saab taastada oma sisemist tasakaalu, et aidata kehal taastuda; tuvastada ja neutraliseerida energeetilisi blokeeringuid; tasakaalustada vasakut ja paremat ajupoolkera; tasakaalustada autonoomset närvisüsteemi; stimuleerida ja tasakaalustada perifeerset närvisüsteemi; parandada lümfiringet, viies kehast toksiine välja ning suurendada immuunsüsteemi vastupidavust.

Seega võib öelda, et tegelikult sobib neuroakustiline akupunktuur lisaks ärevuse leevendamisele ka muude emotsionaalsete ja psühhiaatriliste murede korral.

Neuroakustilises teraapias kasutatakse järgmisi spetsiaalselt välja töötatud tervenemist toetavaid protokolle:

Emotsionaalsed tasakaalutused

Meeleoluhäired, lühi- ja pikaajaline stress, psühhoemotsionaalsed probleemid nagu ärevus- ja paanikahäire, depressioon, unehäired, posttraumaatiline stressihäire, foobiad, hirmud, lein.

Restart kehale

Sobib energiapuuduse, kroonilise väsimuse ja jõuetuse korral, samuti keha puhastuskuuri toetuseks.

Kroonilised seisundid

Peavalud, migreen, liigese-ja lihasvalud, selja- ja kaelapinged, hormonaalsed häired.

Kaaluprobleemid

Neuroakustiline teraapia aitab väljutada toksiine ja ainevahetuse korralikult tööle panna.

Kui tihti tuleks neuroakustilist teraapiat teha ja millest alustada?

Tervenemise kulg on iga inimese puhul väga individuaalne ja seetõttu varieeruv. Keskmiselt soovitatakse 6-10 seanssi, süvenenud ja pikaajaliselt kestnud probleemide korral 10-20 seanssi. Optimaalne on üks seanss nädalas.

Võttes teraapiat kuurina, tehakse esimesel visiidil tervisetest ja pannakse paika teraapiaplaan.Testi korratakse peale kuuri lõppu, et näha, kas tulemused on püsima jäänud või on vaja kuuriga jätkata.

Riiete osas võiks eelistada mugavaid, pehmest materjalist riideid. Seansi ajal oled täielikult riides, massaažilaual või matil, teki all.

Ära lase ärevusel enda elu kontrollida, vaid kontrolli seda ise!

Huvi korral võta ühendust:

Reet Henn

Neuroakustika terapeut

Tel: 51 88 550

E-post: siseminetasakaal@gmail.com