Registreerudes kasutajaks üleval paremas nurgas oleva lingi kaudu, oled meie stuudios toimuvaga alati kursis. Saadame infot kord kuus.

Psühhosomaatiline tervendus

13.05.2021

Psühhosomaatilised häired on seisundid, mille algpõhjuseks on emotsioonid, hoiakud ja käitumisviisid. Enamikul kroonilistel haigustel on psühhosomaatilised põhjused. Milline haigus kellelgi välja kujuneb, oleneb organismi nõrgast kohast.

Sinu keha on Sinu töövahend, mille kaudu võtad pidevalt vastu informatsiooni nii kehamälust kui ümbritsevast keskkonnast ehk kvantväljalt. Laed väljalt pidevalt infot alla ja samal ajal ka edastad väljale informatsiooni oma unikaalses sageduses. Universaalses Elutantsus osalevad pidevalt kolmekesi Sinu DNA; Sinu aju ja Sinu süda, mis võtavad vastu iga impulsi ja saadavad välja infot selle kohta, kes Sa oled ja mida Sa soovid.  Meie DNA esindab kogu meie geneetilist blueprinti.

 

Kuidas haigused tekivad?

Pea iga haigus hakkab arenema tänu pidevatele psühhosomaatilistele pingetele. Tihtilugu inimene ise ei taju, kus tema probleemi juured on. Oleme harjunud kannatama, vastu pidama, üle elama, raskete olukordadega leppima. Usume, et aeg parandab kõik haavad. Tegelikult kvantfüüsikas aega kui sellist ei eksisteeri, kõik on siin ja praegu. Kui ikka meie mentaalkeha on saanud emotsionaalselt kannatada, siis ainult sellest ei piisa, et "aeg parandab kõik haavad".

Alateadvus annab kehas närviimpulsse, kui ümbritsevas keskkonnas toimuv resoneerub üha uuesti ja uuesti kehamälus talletatuga. Kuna kõik meie keha elundid, koed ja rakud on seotud närvisüsteemiga, tekivadki probleemid ka füüsilisel tasandil.

Psühhosomaatilisi probleeme ei põhjusta ainult traagilised juhtumid ega traumaatilised peremustrid. Oma kindlad hoiakud ja uskumussüsteemid kujundame välja ka siis, kui meie kasvukeskkond on liiga ülehoolitsetud, ülemuretsetud, kõik on ette-taha ära tehtud. Võimuka ja kontrolliva iseloomuga ema või isa, kelle meelest kehtivad vaid tema reeglid, võib soodustada seda, et peresiseselt tekivad lahendamata konfliktid, paika panemata on piirid. Lapsel on raske sotsialiseeruda ja erinevate olukordadega kohaneda. Ta on haavatav muutuste suhtes, sest see lööb kõikuma tema sisemise turvatunde. Edasises elus võivad tekkida keerulised suhtemustrid nii tööalaselt kui eraelus, kannatab enesehinnang.

 

Stressist tulenevad psühhosomaatilised häired võivad olla näiteks:

- kõrge vererõhk,

- hingamisvaevused,

- soolestikuprobleemid,

- pingepeavalud või migreen,

- psoriaas,

- vaagnapiirkonna valu,

- mao- ja kaksteistsõrmiksoolehaavandid,

- dermatiit, ekseemid,

- krooniline väsimus,

- frigiidsus, impotentsus,

- suhteprobleemid,

- madal enesehinnang,

- sõltuvuskäitumine,

- liigne kehakaal,

- pidev rahulolematus ja ebaõnnestumised elus.  

 

Tervenemine

Rakubioloog dr Bruce Lipton on tõestanud, et me kõik oleme võimelised oma DNAd ümberprogrammeerima. Ta on avastanud, et rakutuum ei ole ainult „read only“. Tegelikult on see „loe ja kirjuta“. Kui me tuvastame oma uskumused, mõtted, tunded ja vibratsioonid, mida me rakutasandil vibratsioonina edastame, võime taasluua oma isikliku blueprindi ja saavutada soovitud eesmärgid.

Iseenda väe ülesleidmine kinnistunud uskumussüsteemide ja hoiakute alt on võimas elamus. Kui tunned, et vajaksid tuge oma tasakaalu taastamise ja tervenemise teekonnal, leiad kindla koostööpartneri meie stuudiost.