GRUPITERAAPIA ATH LASTE VANEMATELE

Kuidas tulla toime oma tunnete ja emotsioonidega, kui kodus on pidevalt närviline õhkkond, mille eest pole kuhugi põgeneda? Kuidas olla kannatlikum, ennetada vihapurskeid ja käituda tasakaalukalt ka siis, kui valdab täielik jõuetuse tunne?

Kui meil on kodus laps, kellega pole just kerge toime tulla, on eriti oluline mõelda ka selle peale, kuidas iseennast tasakaalustada ja närvisüsteemi turgutada. See on oluline mitmest aspektist:

- Tänapäeva lapsed on äärmiselt tundlikud ja haaravad vanemate meeleolusid otsekui õhust. Kui Sina suudad rahulikuks jääda, toetad ka tema rahunemist;

- Kui Sa ei harjuta teadvelolekut ja reageerid käivitavatele olukordadele spontaanselt ning vastavalt hetke meeleolule, paned kaalule oma tervise.

 Mismoodi? Pingeline õhkkond tingib selle, et Sinu autonoomses närvisüsteemis domineerib pidevalt sümpaatiline pool. Seda nimetatakse ka võitle-põgene-tardu sündroomiks. Võitlemine on siis, kui me pingeolukorras hakkame midagi tõestama, kedagi süüdistama, ennast õigustama jms. Põgeneme siis, kui pageme probleemi eest teise tuppa, õue jalutama, tegeleme salaja oma sõltuvusega (suitsetamine, alkoholi pruukimine, magusa söömine, liigsöömine jne). Osa inimesi aga pingeolukorras tardub ja võtab kõik negatiivse endasse. Teda valdab meeleheide ja jõuetus. Ta lubab endale, et hommepäev võtab ta midagi ette, otsib abi, kuid järgmine päev möödub täpselt samamoodi nagu ka sellest järgmised.

Loomulikult on need vaid mõned näited, tulemus on aga üks - närvisüsteem on pidevalt ärritunud seisundis, mis tingib häiritud talitluse organites ja regulatoorsetes süsteemides.

Mul on Sulle ettepanek! Saame kokku ca kaks korda kuus. Vestleme, jagame, mediteerime, teeme närvisüsteemi toetavaid harjutusi ja räägime enesehoiust laiemalt. Tule ja koge, et Sa pole üksi! Tule ja kuula, kuidas teised hakkama saavad!

OSALUSPANUS

10 eur/kord

REGISTREERUMINE

Palun anna oma soovist meie toetava grupiga liituda märku, kirjutades aadressile funzenstuudio@gmail.com