KUNDALINI JOOGA

TEISIPÄEVITI KL 18.30-20.15

Kuidas näeb välja Kundalini jooga tund ja mida võiks eelnevalt teada?

Tund kestab tavaliselt 90 minutit ning on kindla ülesehitusega. Algab hingamisharjutuste ning sissehäälestusega, millele järgnevad soojendusharjutused lülisamba ja lihaste ettevalmistamiseks, seejärel harjutuste kompleks ehk kriya (mis on suunatud konkreetsele eesmärgile), sellele järgneb pikem lõdvestus ja meditatsioon ning tund lõppeb väljahäälestusega, mis aitab talletada kogu tunni mõju. Kriya ja meditatsiooni osa on igas tunnis erinev.

Tundi võib tulla igaüks, eelnev joogakogemus ei ole vajalik. Kundalini jooga üks oluline põhimõtete on, et sa ei pea tegema harjutusi ideaalselt, vaid õigesti (aktsepteeri oma keha hetke olukorda ja vajadusi ning lähtu sellest).

Riietu tunniks mugavalt ning kihiliselt, et vajadusel mõni kiht vähemaks võtta või lisada.

Enne ja peale tundi ning harjutuste vahepeal on soovitav tarbida soojemapoolset vett või teed, et liikuma pandud jääkained meist väljuksid ja energia saaks vabalt voolata.

Soovitav on mitte süüa tugevat einet vähemalt 2 tundi enne joogatundi tulekut.

       HIND

       1 kord 8 eur

       4 korda 30 eur

      TASUMINE

 Otse õpetajale. Vajadusel saab koostada arve.

 REGISTREERUMINE

 KÜLLI PALTRE

 Tel 51 40 152

 E-post: kyllipaltre@gmail.com

 

 

TREENERIST

Mina olen Külli, jõudsin Kundalini joogani alles mõned aastad tagasi, kuid armusin sellesse peaaegu et kohe. Sellest mõnusalt rahulikust, lõõgastunud ja tasakaalus enesetundest peale joogatundi jääb lihtsalt (heas mõttes) sõltuvusse. Olen heaks näiteks sellest, kuidas inimene võib teha ühel hetkel elus täieliku kannapöörde ning jõuda oma päris kutsumuse ja soovitud elu juurde. Olen läbinud jooga õpetaja koolituse ning Child Play Yoga lastejooga intensiivkursuse. Olen juhendanud pere -ning lastejooga tunde, kuid hetkel keskendun rohkem Kundalini jooga tundidele.

Kundalini jooga kohta leiab internetist väga palju infot, kuid minu jaoks on see praktilises mõttes kõige lihtsamini väljendatav 3-jalaga tabureti näitel. Inimene on kui 3 jalaga taburet, mille jalgadeks on keha, meel ja hing. Kui üks või mitu nendest jalgadest on teistest lühemad või puuduvad sootuks (nendega ei tegeleta teadlikult), siis see taburet (loe:inimene) ei ole tasakaalus – ta kas kõigub või kukub ühel hetkel ümber. Kundalini jooga tunnis tegeletakse kõigi kolme „jalaga“ teadlikult. Igas tunnis käiakse läbi nii keha, meel kui hing, et hoida meid tasakaalus ja töökorras. Lisaks tegeleme tunnis oma energia tõstmise, puhastamise ja tasakaalustamisega, et võiksime elada teadlikuma, rõõmsama ja erksamana.