RASEDATE JOOGA JA LOENG

 TEISIPÄEVITI KL 18.15 - 20.15

Ootame teisipäeva õhtuti beebiootel emasid naisteringi, et rääkida emadusest, rasedusest ja sünnitusest. Kahe tunni jooksul tegeleme nii uute teadmiste omandamisega, kui ka emotsionaalse ja füüsilise sünnituseks ja emaduseks valmistumisega. Tunnid toimuvad 8-nädalase tsüklina, kus igal teisipäeval keskendume ühele teemale, räägime sellest, vahepeal liigume ja teeme rasedatele sobivaid harjutusi ning tunni lõpetame meditatsiooni ja/või lõdvestusharjutusega. Beebiootel emade ringi eesmärk on äratada instinktid ja enesekindlus, õppida olema kontaktis iseendaga ja tunnetada oma keha – neid oskusi vajab iga naine läbi elu, aga eriti sünnituse ajal.
Meiega võib liituda kogu tsükliks, üksikuteks tundideks või ka tsükli keskel.

Ruumi hoiavad ning vestlusi ja liikumist juhendavad doula ja imetamisnõustaja Kerttu-Kaisa Kiviselg ning pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja ning rasedate ja emade-beebide treener Triinu Spriit.

Oleme vestlusringi ja loengu jaoks plaaninud sellised teemad (samas oleme teemade osas avatud ja ootame ka osalejatepoolseid mõtteid ja soove):

1. tund  Emadus. Räägime ema rollist, sellest, millisena ennast emana näha tahaksime ja teadvustame, mida tahaksime teha samamoodi või teisiti võrreldes oma emade ja vanaemadega. Arutleme, kust saada vastuseid küsimustele, mis meil emadena tekivad ja kes ja mis meid selles rollis toetab.

2. tund Minu sünnilugu. Räägime, kuidas meie sündimine meid mõjutanud on, mida oma sünniloost õppida saame. Teadvustame, millised emotsioonid on meie vanematel seoses sünnitusega. Õpime märkama, miks on lapse jaoks oluline, kuidas ema sünnitust mõtestab.

3. tund Sünnitus minu peas. Teadvustame, millised uskumused, tõekspidamised ja hirmud meil sünnituse kohta on. Arutleme, mida mina kui sünnitaja vajan, et endasse uskuda. Räägime naisest kui loojast ja sünnitajast.

4. tund Sünnituse füsioloogia. Räägime, mis sünnituse ajal naise kehas täpselt toimub, kuidas sünnitus kulgeb.

5. tund Sünnitus ja valu. Räägime, miks valu tekib, kuidas ise ennast aidata ja kuidas meditsiin saab aidata.

6. tund Sünnitusasendid. Proovime järgi, kuidas end erinevates asendites tunneme, räägime, milliseid asendeid millistes sünnituse faasides kasutada. Peatume ka vesisünnitusel.

7. tund  Beebi ja ema vahetult peale sünnitust. Räägime, mis toimub lapsega peale sündi ja kuidas imetamist alustada. Arutleme, mida ema ja laps esimestel sünnitusjärgsetel päevadel vajavad.

8. tund Raseduse neljas trimester ehk elu peale sündi. Räägime ema sünnitusjärgsest taastumisest, elust vastsündu ja beebiga. Jõuame ringiga tagasi esimese tunni juurde - vestleme sellest, kuidas emana endasse uskuda, arutleme, mida ema ja isa vajavad, ema oskusest puhata ja lõõgastuda.

9. kohtumisena lisandub tsüklisse kokkusaamine koos isa või partneriga. Selle tunni teemaks on ka tugiiskule tutvustada sünnitusel toimuvat, aidata tal leida viisid, kuidas ta saab oma sünnitajat toetada, kuidas luua mõnus sünnituskeskkond. Samuti peatume sellel, mida naine ja beebi peale sünnitust vajavad, ning ei unusta ka paarisuhet beebiperes. Räägime, mida teha, kui beebi nutab. Selle tunni täpse toimumisaja lepime osalejatega jooksvalt kokku. 

 

HIND

1 korra tasakaalupanuseks on 20 eurot, kogu 8-nädalase tsükli eest korraga tasudes tuleb 1 korra hinnaks 17 eurot. Tugiisikutunni tasakaalupanuseks on 25 eurot paarile.
Tasuda saab kohapeal sularahas.

Tunni ajal on kohapeal olemas sertifikaadiga lapsehoidja. Lapsehoiuteenuse tasuks 1 korra eest (2 tundi) on 5 eurot. Lapsehoiuvajadusest palume kindlasti eelnevalt teada anda.

REGISTREERUMINE

Registreerumiseks võta palun ühendust Kerttu-Kaisaga:

 

Kerttu-Kaisa Kiviselg

Doula / Pere- ja sünnitoetaja

Tel: 55 34 780

doulakerttukaisa@gmail.com

KERTTU-KAISA

Doulana on minu roll emotsionaalne ja intellektuaalne toetus lapsevanemaks saamise teel, alates raseduse ootamisest, läbi lapseootuse ja sünnituse äsjasündinud lapsevanemarollini välja.

Raseduseelsetel ja -aegsetel kohtumistel saame läbi arutada kõik praktilised küsimused, mis seostuvad rasestumise, lapseootuse, sünnituse, vastsündinu ja imetamisega, koostada sünnitusplaani, rääkida läbi tugiisiku rolli. Samas pean ka väga oluliseks nii sünnitaja kui tugiisiku emotsionaalset valmisolekut. Seepärast räägime ka täitsa ebaratsionaalsetest hirmudest ja ootustest, vajadusel teeme läbi hingamispraktikaid, meditatsioone ja rännakuid iseendasse, õpime lõdvestuma, usaldama, iseendaga kontaktis olema.

Sünnituse ajal olen pere kõrval hetkest, kui sünnitaja seda soovib, juba kodus. Koos läheme haiglasse, aitan seal sisse elada, end turvaliselt tunda. Toetan sünnitajat ja ka tugiisikut nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt, aitan sünnitusprotsessist läbi minna ja endasse uskuda.

Peale beebi sündi on minu roll toetada uue pereliikme sulandumist pereellu, aitan imetamist alustada ja nõustan beebi toitmise ja hooldamise osas ka hiljem.

Täna olen ikka põhiliselt 3 poja ema. Esimene sündis, kui olin ise veel väga noor. Kahte väiksemat ootasime pikalt-pikalt. Ma tean, mis tunne on, kui lapsed lasevad ennast kaua oodata. Tean ka seda, kui need lapsed siis vaid hetkeks meie juurde tulevad. Ja tean ka milline õnn on, kui nad lõpuks ikkagi jäävad!

Ülikooli lõpetasin semiootikuna samal aastal kui sündis mu esimene poeg – 1999. Paar aastat hiljem kaitsesin samas ka magistrikraadi.

Juunis 2018 lõpetan doula – pere- ja sünnitoetaja õppeprogrammi Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis.

2017. aasta lõpus toetasin doulana oma esimest sündi. 2018. aastal järgnesid sellele juba uued. Olen kõigile oma peredele lõpmatult tänulik usalduse eest!