LÕÕGASTUS KOOLILAPSELE

Neuroakustiline Lõõgastus Koolilastele.png (626 KB) 

 

RAHUSTAV PAI NÄRVISÜSTEEMILE

Teenus on mõeldud sisemiselt ärevale lapsele, kellel on raskusi keskendumisega ja sisemiste pingete maandamisega. 

Seanss algab neuromoduleeriva seljamassaažiga, mis rahustab närvisüsteemi aktiivsust. Jätkame vibroakustiliste heliharkidega, mis tekitavad kehal õrnu, lõõgastavaid vibratsioone. Seanssi täiendavad mitmed heliteraapia vahendid, mida laps saab seansi lõpupoole ise mängida. Protseduurist on abi, kui lapsel on:

  • Aktiivsus- ja tähelepanuhäired;
  • Käitumishäired;
  • Hirmud või ärevus;
  • Psühhosomaatilised valud, nt kurdab tihti kõhuvalu / peavalu, millel ei ole otsest põhjust;
  • Pingelisem periood koolis või kaaslastega;
  • Esinemis- või eksamieelne ärevus;
  • Ülekoormus  (nt trenniga seotud võistluste periood);
  • Uneprobleemid;
  • Lihaspinged;
  • Mure vanemate lahutuse või koduste pingete pärast;
  • Kurbus lemmiklooma kaotuse pärast;
  • Lähedase inimese kaotus

 

Neuromoduleerivat massaaži teen läbi riiete ja ainult seljale ning jalgade tagumisele küljele. See on aeglane, siluvate liigutustega massaaž, mis mõjutab närviretseptoreid, mille kaudu ülimalt rahustav signaal jõuab otse aju emotsionaalkeskusesse. Selline massaaž imiteerib puudutusi, mille järele meil on vajadus juba beebina, et kogeda emalikku hoolitsust ja turvatunnet.

Vibroakustilisi heliharke panen kehale samuti läbi riiete, sest need libisevad kanga peal paremini, pealegi võivad heliharkide otsikud olla paljal nahal ehmatavalt jahedad. Vibroakustilised helihargid ei tekita heli, vaid vibratsiooni. Lapse jaoks on heliharkidega seanss uinutav ja õrn vibratsioon kehal mõjub nagu pikk pai närvisüsteemile.

Vibratsioone teeme tallaalustele ja käelabal asuvatele refleksoloogiapunktidele ning energiakanalitel asuvatele akupunktuuripunktidele. Kasutan kinesteetik Annette Reilly protokolli, mille ta töötas välja spetsiaalselt emotsionaalsete tasakaalutuste jaoks: meeleoluhäired, lühi- ja pikaajaline stress, psühhoemotsionaalsed probleemid nagu ärevus- ja paanikahäire, depressioon, unehäired, posttraumaatiline stressihäire, foobiad, hirmud, lein.

Turvatunnet ja sisemist rahu lisab raskustekk ja mõnusalt rahustavalt mõjub ka Kosmoselambi jälgimine.Seansi lõpuosas on võimalus kõiki pille oma käega puudutada ja mängida. See aitab autonoomset närvisüsteemi tasakaalustada. 

MIS VANUSES LAPSEGA TULLA?

Vanusepiirangut tegelikult ei ole, kuid laps võiks olla piisavalt suur, et jaksaks vähemalt 45 minutit paigal püsida. Nagu ka täiskasvanud, ei pruugi sisemiselt ärev laps kohe esimesel korral seanssi täielikult nautida, sest ta ei tea täpselt, mis toimuma hakkab. Samas osad lapsed lülitavad end kiiremini välja ja jäävad kergesti magamagi. Heliharkide õrn surin meeldib lastele üliväga. Kui olen küsinud, milline instrument kõige rohkem meeldis, siis tuleb kiire vastus, et see suristamine kehal oli nii mõnus :)

RIIETUS

Oluline on, et lapsel oleksid seljas mugavad, pehmest materjalist riided, jalas nt retuusid ja sokid. Vältida võiks ebamugavaid detaile, mitmekihilist riietust ja paksude õmblustega riideid (nt teksad).  

VASTUNÄIDUSTUSED

Otse kehal kogetavate vibratsioonide peamiseks vastunäidustuseks on pahaloomulised kasvajad, akuutsed põletikud, tõsised peatraumad, luumurrud ning proteesid, metallist vardad ja muud võõrkehad. Sellisel juhul me heliharkidega keha ei puuduta, vaid häälestame ja tasakaalustame biovälja. Neuromoduleerivale massaažile vastunäidustused puuduvad.
 

HIND

45 eur / 60 min 

BRONEERI AEG

Palun broneeri aeg aadressil siseminetasakaal@gmail.com

või helista tel 51 88 550.

 

Oled koos lapsega väga oodatud!

  • Suuremad lapsed saavad väga edukalt ise kohale tulla kokkulepitud ajaks, sest meie juurde sõidavad bussid nr 18, 18A ja 14. Asume täpselt Jannseni bussipeatuses.
  • Vanem saab last oodates samas ruumis pikutada, eesruumis telefonis olla või hoopis samas hoones asuvas toidupoes ära käia. Parkimine tasuta ja mugavalt hoone kõrval.

 

 

Sisemine laps

Meie keha salvestab infot juba alates eostamisest. Seetõttu jääb lapse närvisüsteemi mõjutama see, milliste emotsioonidega võttis ema vastu uudise rasedusest; kuidas ta tundis end raseduse ajal - millised olid sel ajal suhted teiste inimestega; kas miski valmistas muret; kas esines komplikatsioone tervisega või oli oht, et rasedus katkeb. Kehasse talletuvad ka beebi kogemused sünni ajal ja sünni järel - kas oli nahk-naha kontakt emaga, kas beebi sai piisavalt tähelepanu ja kõik baasvajadused kaetud või oli emal sünnijärgne depressioon ja ta ei suutnud endast kõike anda. 

Väikelapsed salvestavad endasse neid ümbritsevate täiskasvanute stressi, tunded ja emotsioonid. Laps soovib üle kõige maailmas, et tema emme ja issi oleksid rõõmsad ja õnnelikud ning tunneb end alateadlikult süüdi, kui see nii ei ole. Selle järgi kujundab ta oma enesehinnangu, käitumismustrid ja uskumussüsteemid. 

Arengu- ja kiindumustraumad on ühed suurimad probleemide põhjustajad edaspidises elus, nii suhetes kui eneseteostuses. Hoolitsedes oma lapse närvisüsteemi tasakaalu eest, lood talle parema tuleviku ja toimetulekuoskused kogu eluks. Nii saavad mured jooksvalt lahenduse ega akumuleeru pingete ja blokeeringutena kehasse. 

Arengu- ja kiindumustraumade ning sisemise lapse tervendamisel on suureks abiks konstellatsioonimeetod, mille kohta loe lähemalt siit:

Individuaalsed konstellatsioonid

Konstellatsiooni töötoad

 

 

MINUST

Neuroakustilise heliteraapiani jõudsin läbi pika otsimise, soovides aidata oma enda last. Pidevalt parimaid lahendusi otsides olin ülimalt õnnelik, kui jõudsin teadusliku taustaga meetodini, mis tõesti lapsel rahuneda aitab ning mida ta ise väga naudib. Sellest ajast peale kannan heliharke pidevalt kaasas, sest vaja läheb neid nii tööl kui kodus.

Neuroakustiline teraapia toetub suures osas dr John Beaulieu uurimustöödele, dr Jeffrey D. Thompsoni ning Neuroakustiliste Uuringute Keskuse kliinilistele ja teaduslikele uuringutele neuroakustika alal, samuti dr Stephen Porges´e polüvagaalteooriale. Tervendusprotokollide väljatöötamisel on abiks olnud kinesioloog ja koolitaja Annette Reilly.

Töövahenditena kasutan tavapärase peenikese otsaga heliharkide asemel 1,5 kuni 2,5 sentimeetrise läbimõõduga kvartsist ja ametüstist otsikuid, mis muudab kokkupuute kehaga meeldivamaks. Lastele meeldib väga ka helihark, mille otsik meenutab väikest dušisegistit.

Loe minust ja kliendikogemustest lähemalt SIIT