PÕLISRAHVASTE RITUAALID. SÕNA- ja KAITSEMAAGIA

PÜHALIK, PIDULIK, SÜDAMLIK KAVA SOBIB HÄSTI KOKKU PIMEDA SÜGISE JA TALVEGA, HINGEDE- JA JÕULUAJAGA. ÜHISED RITUAALID LIIDAVAD JA LÄHENDAVAD KÕIKI OSALEJAID.

See on töötuba, kus räägime eestlaste minevikupärandist, muistsete eestlaste uskumustest, rituaalidest ja sümbolitest. Sissejuhatav osa aitab mõista meie rahva tõelist olemust ja näitab, et meile imporditud muu maailma põlisrahvaste tarkused on tegelikult üsna sarnased animistlike eestlaste kui üdini loodusrahva tarkustega.

Teises osas teeme läbi visuaalse meditatsiooni, kus kujutleme end oma kaugete esivanemate ajastusse.

Praktilise tegevuse käigus tunnetame muistse rahva ühtsustunnet läbi pühalike rituaalide.

Fotol on Helsingis The Ancestral Medicine koolitusel tehtud ohvrialtar Autor: Daniel Foor

MIKS VALIDA PÕLISRAHVA RITUAALIDE TÖÖTUBA?

Eesti rahva säilimisel mängis suurt rolli meie esivanemate oskus elada vahetus kooskõlas ümbritseva looduse ja kõiksusega. Meie rahva jaoks on oluline teada, kus on meie juured ja millised olid meie esivanemad. See lähendab meid ja hoiab ühtse rahvana nagu muiste. Selles töötoas räägime iidsetest õpetustest ja teeme läbi praktilisi rituaale.

 • Saate end tunda põlisrahvana, kes ühendab oma jõud ja teadmised, et sõnadega ravida ja kaitsvate jõudude poole pöörduda.
 • Teeme koos läbi toidu- ja loodusandide ohverdamise rituaali
 •  Lõõgastume meditatsioonis ja püüame visualiseerida kontakti kaugete esivanematega

   

  Rituaalid esindavad pärimuskunsti ja hõlmavad põlisrahvaste intuitiivset suhestumist loodusega, elu-olu ja uskumustega. Rituaalide väljendumisvormid on sama mitmekesised kui palju on maailmas rahvaid. Vanad eestlased uskusid, et kõigel on hing. Nad ammutasid jõudu nii maa seest kui taevalaotusest, olles üks kogu kõiksusega. Kuna suur osa meie esivanemate hoolitsusest ja tarkusest on jäänud järeltulevatele põlvedele edasi andmata, tuuakse põliseid teadmisi ja vaimseid praktikaid sisse muudest kultuuridest. Õnneks leidub ajaloolasi, kes on suutnud olulist, pikka aega uinunud olekus olnud infot lahti kodeerida. Meie kõikide ühine missioon võiks olla saadud teadmisi elus hoida!

KELLELE SOBIB?

Töötuba sobib suurepäraselt:

- Väiksematele kollektiividele mõtestatud ühistegevuseks, suurema teineteisemõistmise, ühtsustunde ja läheduse loomiseks;

- Koolidele ajalootunni täienduseks.

 

Kursuse materjalides kasutatud allikad:

 •  Äsjailmunud väljaanne „Eesti loitsud“, mille autor on folklorist ja rahvausundi uurija Mare Kõiva. Tegemist on mahuka, ligikaudu 800leheküljelise teosega, milles avaldatud tekstid pärinevad Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi ja Emakeele Seltsi kogudest. Raamatu väljaandja on Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus. Teose väljaandmist on toetanud Eesti Kultuuriministeeriumi projekt “Eesti kirjandusklassika” ja Eesti Kultuurkapital. Väljaande valmimine on seotud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi uurimisprojektiga ning riikliku programmi “Eesti keel ja kultuurimälu II” projektiga.
 • Reet Hiiemäe raamatud „Eesti rahvatarkused“ ja „Kaitsemaagia Eesti rahvausundis“.
 • Kursus „Foundations of Rituals“, autor psühholoogiadoktor Daniel Foor
 • Raamat „Ancestral Medicine. Rituals for Personal and Family Healing“, autor Daniel Foor
 • Raamat "Ürgilm, haldjad, jumalannad ja esivanemad. Muistne tarkus Eesti mustrites, muinaslugudes ja regilauludes", autor Riina Grethiel Leppoja

 

KESTVUS

2,5 tundi

HIND

130 EUR

PAKKUMINE KOOLIDELE

Kestvus 80 min

Hind: 3 EUR õpilase kohta

 

 

JUHENDAJAST

Minu nimi on Reet Henn. Olen Fun & Zen Stuudio asutaja, terapeut ja grupiteraapiate juhendaja. Lisaks ammustele majandusõpingutele olen läbinud toitumisnõustamise, EFT teraapia, metameditsiini diplomiõppe ja hingamisteraapia kursused. Olen osalenud paljudel täiendkoolitustel, seminaridel ja konverentsidel, sh rahvusvahelistel. Hetkel õpin suguvõsaliinide tervendamist (ancestral healing) psühholoogiadoktor Daniel Foor´i käe all ja epigeneetikat kliinilise meditsiiniprofessori Dr. Kenneth R. Pelletier´i mentorkursusel.

Uuringud spirituaalsuse ja epigeneetiliste teaduslike tööde  kokkupuutepunktidest tekitasid minus sügavama huvi Eesti pärimuskultuuri vastu. Emotsioonide vabastamise terapeudina on huvitav teada, et muistsed loitsud olid osa meie kultuurist, aidates sisemiselt rahuneda ja tasakaalustuda ning endale ise positiivset reaalsust luua.