Registreerudes kasutajaks üleval paremas nurgas oleva lingi kaudu, oled meie stuudios toimuvaga alati kursis. Saadame infot kord kuus.

Emotsionaalse keha tervendamine

15.04.2020

Kas Sulle on arsti juures kunagi öeldud, et Sinu terviseprobleem on psühhosomaatiline? Stressiga seotud? Arstidel on õigus, haiguste alged on enamasti närvisüsteemist tulenevad. Kuigi sõna "stress" võib tunduda äraleierdatud stampväljendina, on selle taga peidus palju enam kui esmapilgul näib.

Teisisõnu hõlmab probleem nii keha kui vaimu. Lisaks füüsilistele põhjustele on siin peidus baasemotsioonid nagu hirm, üksindustunne, kurbus, häbitunne, abituse tunne, enesesüüdistamine jms. Baasemotsioonidele "ehitatakse" igapäevaselt rohkesti tasakaalust välja viivaid emotsioone küll midagi südamesse võttes, solvudes, midagi kartes, ehmatades, esinemise ees hirmu tundes, aja peale kiirustades, soovides olla parim, teiste silmis hinnatud, armastatud, hästi koheldud ja siiski mitte oma eluga rahul.

Kui autonoomne närvisüsteem on pideva stressi ja mitte just eeskujulike eluviiside tõttu tasakaalust väljas, võivad tekkida füüsilised aistingud. Vahel võivad need vägagi sarnaneda raskete haiguste sümptomitele nagu nt valu, vererõhu kõikumine, südamekloppimine, minestamisetunne, õhupuudus, väsimus, probleemid seedeelundkonnas. Pikalt oodatud eriarsti vastuvõtu ja uuringute tulemusena selgub aga tihti, et kõik on korras, pole midagi diagnoosida. See ongi see koht, kus öeldakse, et "Teil on stress, puhake rohkem".

Väga levinud on ärevushäired, mis saavad alguse üksikutest paanikahoogudest ja kujunevad krooniliseks, kui nendega ei tegeleta. Alatasa tekkivad hood koos sinna juurde kuuluvate sümptomitega, on hirmutavad ja panevad kutsuma kiirabi.  Tegelikult on lihtsalt närvisüsteem tasakaalust välja läinud ja on meie enda kätes tasakaal tagasi saada.

Kuigi raske uskuda, on häired tõepoolest „lihtsalt“ stressist. Ainult et stressi põhjused ei ole alati süütud ja kui neid ei likvideeri, ei jää pikas perspektiivis ka haigus tulemata. Stress nimelt tekitab kehas põletikku ja erinevatele keskkonnast tulenevatele negatiivsetele teguritele ongi roheline tuli antud. Mis kellelegi stressi põhjustab, on vägagi individuaalne. Terapeudi abiga saavad tähelepanu ka need probleemid, mis on varjatud ja mille peale ise poleks osanud tulla. Näiteks kasvukeskkond mõjutab meid eriti suurel määral alates looteeast kuni kooliküpseks saamiseni.

EMOTSIONAALSE KEHA TERVENDAMINE

Ravimid maskeerivad sümtomeid või suruvad need maha. Kindlasti ei saa nende võtmist alati välistada, kuid kehasõbralikum oleks alustada juurpõhjuste otsimisest meie epigeneetikast. See tähendab seda, et ümbritsev keskkond ja tehtud valikud mõjutavad meie tervist ja vaid meie ise saame oma rakkudele elujõu suurendamiseks õiget toitu ning tasakaalustust pakkuda. Peame tervendama oma emotsionaalset keha, et olla terved füüsilisel tasandil. Alateadvus on määratult põhjatum võrreldes sellega kui palju meie mõistus infot töödelda suudab. Kõik, mis on tallel alateadvuses, on aga justkui meie keha mälupank. Piisab, kui mingi infokild resoneerub alateadvusesse tallele pandud infokilluga ja närvisüsteem "korjab" impulsi üles. Alateadvuse jaoks tuttav olukord, millest me ise ei pruugi midagi teada ega mäletada, tekitab sünapsite raja ajus, mida mööda neuronid iga kord olukorra kordumisel liikuma hakkavad. Mida sissetallatum rada, seda kindlamalt. Alguse saab terve närvivahendusainete ja hormoonide omavahelise koostöö kaskaad, mis ei jäta meie enesetunnet kuidagi mõjutamata.

Lihtsalt asjade positiivseks mõtlemisega pikaajalist tulemust ei saavuta. Leida tuleb tasakaalutuse algpõhjus ja see energeetiliselt neutraliseerida. Teraapia tulemusena võib haiguslik seisund oluliselt leeveneda või hoopis kaduda, sest keha ise asub oma tervenemisele kaasa aitama.

Emotsionaalse keha tervendamine:

- Tasakaalustab vagaalnärvi, mille kaudu toimub pidev emotsioone tekitavate impulsside edastamine alateadvusest ajju ja närvisüsteemi;

- Aitab korrigeerida biokeemiat ja tervendada soolestikku

- Regulaarne teraapia aitab taastada sisemise tasakaalu ja käivitada isetervenemisprotsessi.