ÄREVUSHÄIRE MENTORPROGRAMM

Kas Sind on oma mures üksi jäetud ja öeldud, et ärevusega tuleb lihtsalt edasi elada?

Olen ekstreemset ärevust omal nahal kogenud ja sellest vabanenud. Soovin aidata Sindki!

Minu missioon ei piirdu ärevushäirest tervendamisega - minu ülim eesmärk on aidata Sul püsivalt neutraliseerida oma närvisüsteemi impulsiivsust. Selleks tuleb kõigepealt tervendada Sinu traumad ja uskumussüsteemid. Seejärel tuleb tõsta uitnärvi toonust, et Sinu alateadvus ei nopiks keskkonnast ega epigeneetilisest pärandist üles impulsse, mis tekitavad ärevust.

MILLEST TÄPSELT KOOSNEB PROGRAMM?

 • Teeme pulsidiagnostika põhimõttel autonoomse närvisüsteemi testi tasakaalutuste hindamiseks;
 • Selgitame välja, mis on närvisüsteemi käivitajad just Sinu puhul ning neutraliseerime need EFT teraapia abil;
 • Kognitiivkäitumusliku teraapia abil muudame ära negatiivsed uskumussüsteemid;
 • Toniseerime uitnärvi, tehes vastavaid harjutusi;
 • Kombineerime neuroakustilist teraapiat, kraniosakraalteraapiat, visualiseerimist, teadlikku hingamist ja meditatsioone;
 • Korrigeerime biokeemiat ja tervendame soolestikku;
 • Käivitame organismi isetervenemise võime;
 • Arutame, mida saaksid muuta oma eluviisides, et vältida kortisooli ja veresuhkru järsku kõikumist;
 • Lisaks muud individuaalsed nüansid, mida just Sinul on tervenemiseks kõige rohkem vaja.

 

PROGRAMMI KESTVUS

Programmi sisu loome erinevatest teraapiatest individuaalselt just Sulle. Mitu seanssi, millised ja millises järjekorras, joonistub välja vastavalt vajadusele ja omavahelisele koostööle.

HIND

50 EUR / 1,5 h

Alates 4. seansist on hind 45 EUR / 1,5 h

PROBLEEMID, MILLE KORRAL SAAN AIDATA

  - Ärevushäired, ajuhägu, foobiad
  - Südamerütmihäired 
 - Seedesüsteemiga seotud probleemid 
 - Pidev väsimus, kurnatus, madal produktiivsus 
 - Unetus 
 - Valu või pingetunne jm aistingud kehas (tuimus, surin või torked) 
 - Iiveldus, peapööritus, pitsitustunne kõhus 
 - Liigsed muremõtted

 ÄREVUSHÄIRE OLEMUSEST

Ärevushäire haarab nii keha kui vaimu. Lisaks füüsilistele põhjustele on siin taga baasemotsioonid nagu hirm, üksindustunne, kurbus, häbitunne, abituse tunne, enese süüdistamine. Need kõik ei pruugi olla meie enda tunded. Pärime need epigeneetiliselt eelmistelt põlvkondadelt või saame kaasa oma varajase lapsepõlve kasvukeskkonnast. Uitnärv "nopib" alateadvusest üles teatud impulsid, mis tekitavad kehas biokeemilise toksilise kokteili. Järgnevad reaktsioonid, mis viivad meid tasakaalust välja.

Baasemotsioonidele "ehitatakse" igapäevaselt rohkesti tasakaalust välja viivaid emotsioone küll midagi südamesse võttes, solvudes, midagi kartes, ehmatades, esinemise ees hirmu tundes, aja peale kiirustades, soovides olla parim, teiste silmis hinnatud, armastatud, hästi koheldud jne ....

Kui meie elu saadab pidev rahulolematus, alateadlikud hirmud ja turvatunde puudumine, läheb autonoomne närvisüsteem pideva stressi tõttu tasakaalust välja. Võivad tekkida füüsilised aistingud, mis vahel on vägagi sarnased krooniliste haiguste sümptomitele nagu nt valu, vererõhu kõikumine, südamekloppimine, minestamisetunne, õhupuudus, väsimus, probleemid seedeelundkonnas, mis hirmutab veelgi. Need sümptomid esinevad aga ärevatel inimestel väga tihti, sest nende alateadvus resoneerub juba sissetallatud rajale ega saa enam iseseisvalt tsüklist välja. Alatasa tekkivad paanikahood panevad kutsuma kiirabi, kuid tegelikult on meie enda kätes oma närvisüsteem tasakaalu tagasi saada.

Epigeneetilised mõjutused

Lisaks igapäevastele mõjutustele jääb epigeneetiliselt DNAsse tallele ka meie eelkäijate energeetiline sagedus. Samuti võtame endasse rohkesti negatiivseid pingeid alates looteeast kuni 7. eluaastani, mil ollakse äärmiselt vastuvõtlikud ümbritsevate inimeste emotsioonidele ja tunnetele. Isegi need, kes hindavad oma lapsepõlve õnnelikuks, on tihtipeale kogenud mõnd liiki traumat. Kas ei ole saadud piisavat tähelepanu või on kogetud üksindus- ja mahajäetuse tunnet mõnes olukorras. Ehk ei ole saadud piisavalt tingimusteta armastust, sest vanemad on seadnud kõrged standardid õppimisele ja vabaajategevustele?

Lapsepõlvehirmud võivad meid kummitada ka täiskasvanuna

Lapseeas esineb meil hirme, mida me hilisemas elus enam ei koge ja peame möödanikuks – pimedusekartus, üksinda kodus olemise hirm, vanemate riidlemine, hääle/käe tõstmine vihahoos, ema-isa omavahelised tülid, koolikiusamine, hirm klassi ees esineda, mõnest filmist või etendusest saadud õudustunne jne. Pikapeale vajub see kõik unustusehõlma, kuid keha mäletab seda endiselt. Saades impulsi, mis alateadvuses resoneerub minevikus talletatud infokilluga, käivitubki nüüd "võitle-põgene-tardu" reaktsioon. Seejuures ei pea sugugi tegemist olema tõsise traumaga. Väikese lapse hirm võib täiskasvanule tunduda tähtsusetu, kuid suudab sellest hoolimata närvisüsteemi käivitada. Sellest vabanemiseks tuleb meil tegeleda oma sisemise lapsega.

Alateadvuse mustrid

Ärevushäire all kannatajaid ajab tihti segadusse see, et kõik on justkui hästi, aga „täiesti lambist“ tuleb hoog peale. Kuna seosed meeleolu ja füüsilise reaktsiooni vahel ei ole ilmsed, kardetakse, et tõenäoliselt on tervisega midagi hullemat lahti ja ärevus võimendub seepeale veelgi. Alateadvus loob teatud käitumismustrid, et ärevusega toime tulla ja ongi tekkinud justkui nõiaring, millest välja rabeleda on üksinda keeruline.

Asi on selles, et meie aju suudab alateadvuses olevast infost korraga töödelda vaid 10%. See tähendab seda, et meie närvisüsteem käivitub asjade peale, millest me ise isegi teadlikud ei ole ja oleme ammu unustanud, end unustama pannud või ei pea enam oluliseks. Meil tuleb ette võtta iseenda tundmaõppimise teekond. Tuleb õppida usaldama oma keha sõnumeid ja märguandeid ning vastavalt oma elu kohandada.

 

 

 

 

 

 

 

 

TERAPEUDIST

Olen Fun & Zen Stuudio asutaja ja Neuroakustika Keskuse looja, grupitervenduste juhendaja ning tervendaja-nõustaja.

Minu kogemused ekstreemse ärevusega:

 • Alates varasest teismeeast kogesin sotsiaalset ärevushäiret, mis lõi minu eluteele palju takistusi.
 • Mul olid generaliseerinud ärevushäired, mis viisid kogu keha rütmist välja nii hullusti, et tekkisid mitmed terviseprobleemid ja surmahirm.
 • Seoses lähedase inimese obsessiiv-kompulsiivse häirega olen pidanud otsima tõhusaid lahendusi selle leevendamiseks.

 

Seega võin öelda, et olen ärevushäirete teema lahendamine on minu eluülesanne ja olen sellega tegelenud peaaegu terve oma teadliku elu. Lahendused hakkasid saabuma alates hetkest, kui õppisin erinevaid teraapiaid ja asusin tegelema vaimsete praktikatega.

Pärast tervenemist generaliseerunud ärevushäirest ja lapsepõlves alguse saanud sotsiaalsest foobiast, olen kõik järgnevad aastad pühendanud teiste aitamisele. Tean, mida tähendab hirm teadmatuse pärast seoses tervisehäiretega. Sama hästi tean ka, mida teeb meiega vastutuse käest ära andmine ja abi ootamine üksnes väljastpoolt. Tõeliselt terved saame olla üksnes siis, kui oleme kontaktis iseendaga ning usaldame ja hoiame end tingimusteta ja kogu südamest.

 

Olulisemad läbitud kursused:

EFT I ja II tase ning META-EFT

Metameditsiini diplomikursus

Neuropsühholoogia diplomikursus, Centre of Excellence

Sound Healing Academy, Tony Nec

Biofield Tuning, Eileen McKusick

Ancestral Healing diplomikursus, Centre of Excellence

Ancestral Medicine intensiivkursus Soomes, Daniel Foor, Ph.D

The Science of Epigenetics and Quantum Embodiment, Brian Sheen, Ph.D

Acupressure for Psychiatric Disorders and Eptileptic Conditions, Annette Reilly

Acupressure for Physical, Mental and Emotional Health, Annette Reilly

CBT: Cognitive Behavioral Therapy For Therapists and Coaches, Dan Jones

Energeetiline diagnostika ja energeetilise testimise tehnikad, Demian Haye


Lisaks olen õppinud hingamisteraapiat Inspiraktiva koolitusel ja toitumisteraapiat Annely Sootsi Tervisekoolis. Suure huviga tudeerin dr Jeffrey D. Thompsoni ning Neuroakustiliste Uuringute Keskuse kliinilisi ja teaduslikke uurimistöid neuroakustika alal. Alates aastast 2012 täiendan end pidevalt, osaledes erinevatel täiendmeditsiini valdkonna koolitustel, seminaridel ja konverentsidel nii Eestis kui mujal maailmas.

Olen pühendunud autonoomset närvisüsteemi tasakaalustavatele võtetele, sest sellest sõltub meie organite ja regulatoorsete süsteemide töö. Mulle pakub suurt väljakutset uitnärvi toonuse tõstmine, et meie närvisüsteem suudaks juba eos neutraliseerida keskkonnast ja epigeneetilisest pärandist tulenevaid impulsse, mis tekitavad üha korduvaid mustreid ja viivad krooniliste probleemideni. Minu praktikad toetuvad paljus dr Stephen Porges´e polüvagaalteooriale.

Pean väga oluliseks emotsionaalsete pingete tervendamist, põletikuvaba toitumist ja tsirkadiaanrütmi järgi elamist. Minu kindel veendumus on, et igaüks meist on kõikvõimas ja iseenda tõeline tervendaja. Teised inimesed saavad selles protsessis vaid suunamist ja tuge pakkuda. Soovin olla Sinu toetaja ja inspireerija sel teel.

 

KLIENDIKOGEMUSED

Teraapia käigus on olnud hämmastavaid äratundmisi, alateadvusest ootamatu info ilmsikstulekut, trauma käigus kustunud mälupiltide taastumist, eelmiste elude seikasid ja võimsat vabanemistunnet negatiivsete emotsioonide vangistusest.

Näiteid tagasisidest:

"Mul on tunne, et ma jagunesin kaheks. Mina olen siin, aga minust eraldus justkui teine mina, kuhu on kogunenud kõik see, millest olen tahtnud vabaneda! Mul on nüüd uskumatult kerge olla!"

"Ma tõesti sain tundmusi, tundeid, kogemusi, mis kõigutasid mind väga palju. Ma tahan sind väga tänada, et aitasid mul jälle killukese endast rohkem aru saada ja tunda, tunda ja lahendada. See oli täna midagi väga võimast mu jaoks."

"Alguses ei suutnud ma seanssidel end üldse välja lülitada, mõtted tiirlesid pidevalt peas. Juba peale 3. korda kogesin aga esimest korda tõelist rahunemist ja hirmust vabanemist. Tajusin kogu kehaga midagi sellist, mida ma ei ole mitte kunagi varem tundnud. See oli uskumatult võimas kogemus! Ma ei arvanud, et ka mina võin kunagi midagi sellist tunda!"

"Teraapia käigus meenusid mulle järsku olukorrad minevikust, millest ma varem ei teadnud. See kõik läks kokku minu probleemide metafüüsiliste põhjustega, millest mulle enne teraapiaga alustamist rääkisid."

"Aitäh! Sain vanematest johtuvate emotsioonidega seotud ärevusest lahti! Läinud! Kallistan!"

"Ootasin meelega 4 kuud, enne kui annan tagasisidet, et minu südamerütmihäired pole tõepoolest tagasi tulnud!"

"Meditatsiooni ajal jõudsime emaga vastastikuse andestuseni. Varem tundus see mulle absoluutselt võimatu!"

"Järgmisel hommikul istusin ärgates voodiveerel ja ootasin, millal mu tavapärased valud südamepoolsel küljel end ilmutavad. Neid ei tulnudki! Pole siiani tagasi tulnud!" (tagasiside antud 1 kuu möödudes).

"Paanikahäired on minevik! Tagantjärele vaadates oli kõige keerulisem muuta toitumist ja tegelikult ma pikas perspektiivis end alati ohjeldada ei suutnud. Sul oli aga õigus, et toitumine võib olla kasvõi ideaalne, kuid kõik on siiski kahe kõrva vahel kinni :) Kui vaimselt ja emotsionaalselt tasakaalust väljas, siis ei toimu suurt midagi".

"Ma pean ütlema, et see, mis sa minuga eile tegid oli uskumatult võimas ja ilus kogemus! Iga kord su juures on nii võimas!"

"Ma ei mäleta millal ma viimati niii kaua ja nii sügavalt magasin. Ma tänagi pool päeva olin lihtsalt nii lõõgastunud olekus."

"Tahtsin lihtsalt head uudist jagada, et 4 cm tsüstist on alles vaid pool! Südamest aitäh Sinu töö eest!"

"See on nii imeline, et ma sinu juurde sattunud olen! Ma olen nii õnnega koos!"

"Peale uitnärvi teraapiat oli selline tunne nagu oleks hästi sügava massaaži just saanud."

"See oli parim, mis ma seni olen kogenud, tõeliselt sügav lõõgastus!" (uitnärvi teraapia kohta).

 

AJA BRONEERIMINE

 

Palun kirjuta aadressile siseminetasakaal@gmail.com

Reet Henn

Tel 51 88 550