NEUROAKUSTILINE LÕÕGASTUS LASTELE

 

Neuroakustiline heliteraapia rahustab autonoomset närvisüsteemi ja lõõgastab lihaspingeid. Helivibratsioone tekitatakse vibroakustiliste heliharkidega ja seanssi täiendavad mitmed teisedki heliteraapia vahendid. Protseduur maandab sisemisi pingeid ja aitab rahuneda:

  • Kui laps on keskmisest aktiivsem ega suuda keskenduda;
  • Kui lapsel on käitumishäired;
  • Kui lapsel on hirmud või ärevus;
  • Kui lapsel on koolis pingeline periood;
  • Kui liiga tihe päevakava tekitab ülekoormust  (nt trenniga seotud võistluste periood);
  • Uneprobleemid;
  • Kui lihased on pinges;
  • Kui lapsel on suur mure nt vanemate lahutuse pärast, lein vms.

 

Vibroakustilised helihargid ei tekita heli, vaid vibratsiooni. Kehale asetades tunneb laps mõnusat, õrna ja rahustavat surinat. Lapse jaoks on heliharkidega seanss uinutav ja õrn vibratsioon kehal mõjub nagu pikk pai närvisüsteemile.Turvatunnet ja sisemist rahu annab raskustekk ja mõnusalt uinutavalt mõjub ka Kosmoselambi jälgimine.

Vibratsioone teeme tallaalustele ja käelabal asuvatele refleksoloogiapunktidele ning energiakanalitel asuvatele akupunktuuripunktidele. Kasutan kinesteetik Annette Reilly protokolli, mille ta töötas välja spetsiaalselt emotsionaalsete tasakaalutuste jaoks: meeleoluhäired, lühi- ja pikaajaline stress, psühhoemotsionaalsed probleemid nagu ärevus- ja paanikahäire, depressioon, unehäired, posttraumaatiline stressihäire, foobiad, hirmud, lein.

MIS VANUSELE ON TEENUS MÕELDUD?

Vanusepiirangut tegelikult ei ole, kuid laps võiks olla piisavalt suur, et jaksaks vähemalt 45 minutit paigal püsida. Nagu ka täiskasvanud, ei pruugi sisemiselt ärev laps kohe esimesel korral seanssi täielikult nautida, sest ta ei tea täpselt, mis toimuma hakkab. Tavaliselt tekib usaldus umbes kolmandast seansist alates ja laps suudab täielikult lõdvestuda.

Lapsed naudivad seanssi väga, see on nagu õrn massaaž.

RIIETUS

Seansi ajal on laps täielikult riides ja lamab madratsil, raskusteki all, mis aitab rahuneda. Lapsel võiks seljas olla mugavad, pehmest materjalist riided, jalas nt retuusid ja sokid. Vältida võiks ebamugavaid detaile, mitmekihilist riietust ja paksude õmblustega riideid (nt teksad).  

VASTUNÄIDUSTUSED

Otse kehal kogetavate vibratsioonide peamiseks vastunäidustuseks on pahaloomulised kasvajad, akuutsed põletikud, tõsised peatraumad, luumurrud ning proteesid, metallist vardad ja muud võõrkehad. Sellisel juhul me keha ei puuduta, vaid häälestame ja tasakaalustame biovälja.
 

HIND

40 eur / 45 min

 

BRONEERI AEG

Palun broneeri aeg aadressil siseminetasakaal@gmail.com

või helista tel 51 88 550.

 

Oled koos lapsega väga oodatud!

Reet

 

Sisemine laps

Lapsed salvestavad endasse neid ümbritsevate täiskasvanute stressi, tunded ja emotsioonid, mis kujundavad tema tulevase keskkonna. Laps soovib üle kõige maailmas, et tema emme ja issi oleksid rõõmsad ja õnnelikud ning tunneb end alateadlikult süüdi, kui see nii ei ole. Selle järgi kujundab ta oma enesehinnangu, käitumismustrid ja uskumussüsteemid. 

Hoolitsedes oma lapse närvisüsteemi tasakaalu eest, lood talle parema tuleviku ja toimetulekuoskused kogu eluks. Nii saavad mured jooksvalt lahenduse ega akumuleeru pingete ja blokeeringutena kehasse.

 

TERAPEUDIST

Neuroakustilise heliteraapiani jõudsin läbi pika otsimise, soovides aidata oma enda last. Pidevalt parimaid lahendusi otsides olin ülimalt õnnelik, kui jõudsin teadusliku taustaga meetodini, mis tõesti lapsel rahuneda aitab ning mida ta ise väga naudib. Sellest ajast peale kannan heliharke pidevalt kaasas, sest vaja läheb neid nii tööl kui kodus.

Neuroakustiline teraapia toetub suures osas dr John Beaulieu uurimustöödele, dr Jeffrey D. Thompsoni ning Neuroakustiliste Uuringute Keskuse kliinilistele ja teaduslikele uuringutele neuroakustika alal, samuti dr Stephen Porges´e polüvagaalteooriale. Tervendusprotokollide väljatöötamisel on abiks olnud kinesioloog ja koolitaja Annette Reilly.

Töövahenditena kasutan tavapärase peenikese otsaga heliharkide asemel 1,5 kuni 2,5 sentimeetrise läbimõõduga kvartsist ja ametüstist otsikuid, mis muudab kokkupuute kehaga meeldivamaks. Lastele meeldib väga ka helihark, mille otsik meenutab väikest dušisegistit ja mis annab kokkupuutel nahaga väga erilise aistingu.

Loe minust ja kliendikogemustest lähemalt SIIT