LASTE JOOGA 7-12a

KOLMAPÄEVITI KL 15.00 - 16.00

Laste jooga on mänguline joogatund, kuhu on oodatud lapsed vanuses 7-12 eluaaastat. Tunnis teeme asendeid ja meeleharjutusi koos õpetlike lugude, mängude ja kehalise liikumisega. Nii õpib Sinu laps tunnetama ja tugevdama oma keha ning õpib tundma iseennast. Paranevad rüht ja tasakaal, tuleb juurde jõudu ja liikuvust. Joogaharjutused tugevdavad lapse kasvavat organismi ning muudavad keha paindlikumaks. Tunnid põhinevad Kundalini ja Hatha joogal.

Laste jooga ei ole võistlev ala, tundides keskendume motiveerimisele läbi tunnustuse, et laps õpiks iseennast hindama ja tundma rõõmu nii enese kui teiste saavutuste üle. Jooga mõjub hästi laste enesehinnangule ja enesekindlusele. Positiivne kuvand iseendast on alus heale enesetundele. Mänguline jooga hoiab alles ja toetab laste loomingulisust ja julgustab ehedat eneseväljendust. Tundides õpime keskenduma ja lõdvestuma läbi hingamisharjutuste, eakohaste meditatsioonide ja meeleharjutuste. Joogas kasvatab laps võimet ennast jälgida, rahustada ja valida enda jaoks tervem käitumine, annab vahendid tulla toime stressiolukorras. Mitmed väiksed joogatajad on kirjeldanud, kuidas kasutavad tunnis õpitut olukordades, kus nad tunnevad end pinges, nt tunnikontrolli eel. Tundides arutleme ka eluliste teemade üle ja õpime tundma veidi ka joogalikku elufilosoofiat (vägivallatus, enesearmastus jne)

Üheks tähtsamaks asjaoluks on siiski see, et laste jooga toob lastele rõõmu ja hea enesetunde. Usun, et igale vanemale on just see tähtis, et tema laps on õnnelik.

Kohtumiseni joogas!

Kristiina Saul

HIND

Proovitund tasuta

1 kuu hind 30 EUR

Kvartal 80 EUR

Pere teisele lapsele soodustus 10%. 

NB! Koolivaheaegadel tunde ei toimu.

LISAINFO JA REGISTREERUMINE

Kristiina Saul

kristiinale@yahoo.com

Tel 5053682

 

 

 

 

JUHENDAJA KRISTIINA SAUL

 

Olen elukutselt jurist, töötanud aastaid juristina ja olnud advokaat. Tasakaalu loomiseks oma elus hakkasin tegelema üle kümne aasta tagasi spirituaalse maailmaga. Olen tegelenud kundalini joogaga juba ligi 10 aastat ja hatha joogaga 2 aastat. Õppisin kundalini jooga õpetajaks ning olen õpetanud ligi viis aastat joogat lastele, noortele ja täiskasvanutele. Viimastel aastatel on jooga ja selle filosoofia saanud sujuvalt minu elustiili osaks. Minu hommikud algavad igapäevase joogapraktikaga. Olen enda peal kogenud, millised on jooga tõelised kasud: terve keha, suurepärane enesetunne, rahulolu. Kui füüsilist heaolu pakuvad ka kõik teised füüsilised treeningud, siis jooga õpetab juhtima ka oma emotsionaalset seisundit ja seeläbi looma emotsionaalset heaolu, meelerahu. Isiklik kogemus joogast inspireerib mind seda iidset õpetust jagama lastele ja noortele, et varakult neid oma eluteel toetada, anda neile oskus luua iseendas head enesetunnet, enesekindlust, rõõmu. 

Olen õppinud ka Brandon Bays’i loodud Rännaku-meetodit, läbinud holistilise treeningu Holistika Instituudis.  Kõik see on andnud parema mõistmise inimese toimimisest ja oskuse vabastada inimese alateadvusest piiravaid emotsionaalseid mustreid. Olen tõdenud, et parim viis olla toeks teisele, on tunda eelkõige iseennast, teadlikkus iseenda olemusest loob aluse, et osata mõista ja vajadusel suunata teist. Seeõttu jätkuvad minu õpingud transpersonaalse psühhooloogia ja hüpnoteraapia erakoolis „Teadlik mina“. 

Minu soov on, et inimesed elaksid oma elu tasakaalus, et vaimne tee ei tähendaks eemaldumist ja põgenemist, vaid et maine ja vaimne toetaksid teineteist. Sellest ideest kantuna on elu toonud mind ka tantra õpinguteni Indias. Tantraga on seotud ehk palju valearusaami ja paljud ei tea, et tegemist on ühe joogaharuga ja spirituaalse süsteemiga. 

Kõike õpitut ja enda kogemusest avastatud jagan läbi üksühele teraapiate, töötan nii laste kui täiskasvanutega. Juhendan täiskasvanutele suunatud töötubasid ja laagreid, meditatsiooni rännakuid. Lastele ja noortele aga korraldan lisaks joogatundidele ka laste sünnipäevi ja vean lahedat laste laagri sarja- Müstikakool ning noorte laagrite sarja Teadlikkuselaager 13+. Olen osaline ka noortele suunatud teadliku seksuaalsusele suunatud keskkonna loomises http://www.learn2love.org. 

Minu tegemised on koondatud FB lehel: Kristiina Saul Teraapia & Jooga.

 

Põnevate kohtumisteni!