PILATES KOLMAPÄEVITI

kolmapäeviti kell 18.00 - 19.00

Inimene on loodud liikuma ja seda nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Me kõik oleme pidevas liikumises terve elu, ühel või teisel moel ja seetõttu tuleb hoolitseda, et meie keha ja vaim meid sellel teekonnal toetaksid.

Oma kehasse tuleb suhtuda armastuse ja austusega, olla talle tänulik ja osata teda kuulata, siis on ta meile truu. Kui keha on tugev ja tasakaalus, siis jõuab ka vaimne pool järgi tulla. 

Pilates kujutab endast väga paljude erinevate harjutuste süsteemi, mida tehakse kindlas järjestuses ja millel on erinevad raskusastmed. Siin on olulisel kohal 6 põhiprintsiipi, mida tuleb meeles pidada iga harjutuse juures: keskendumine, jõukese, kontroll, õige hingamine, sujuvus ja täpsus.

Pilatese trenn kulgeb rahuliku muusika saatel ja on jagatud kolme ossa: kerge soojendus, Pilatese harjutused ja lõpetuseks lõdvestusharjutused. Aeg-ajalt on tundi kaasatud ka abivahendid, nt hantlid või kummilindid.

Pilatese harrastamise käigus õpid oma keha paremini tunnetama ja tasakaalu leidma. See treeningstiil vormib ilusad lihased ning parandab rühti. 

Pärast Pilatese tundi tunned end vabana kui lind ja kergena kui sulg.

 

ETTEVALMISTUS

Treening toimub paljajalu või sokkis, selga panna mugavad trenniriided. 

Mati ja treeningvahendid saab kohapealt.

HIND

Tunni kestvus on 60min ja maksumus 10 eur

Tasuda saab kohapeal sularahas või hiljem ülekandega.

REGISTREERUMINE

Kõik küsimused ja info tundi registreerimise kohta palun saata e-mailile

helendavpilates@gmail.com

 

TREENERIST

Olen terve elu spordiga väga lähedane olnud ja pean liikumist harmoonilise elu lahutamatuks osaks. Nooremas eas tegelesin iluvõimlemise ja -uisutamisega, hiljem harrastasin tennist, jooksmist ning käisin erinevates rühmatrennides kuni avastasin enda jaoks Pilatese. Pilatese treeningmeetodiga puutusin esmakordselt kokku 2008 aastal harrastajana, treenerikoolituse läbisin 2013 aastal Flexus Pilates stuudios Eva Pettineni käe all. Jõudsin tookord Pilatese juurde seoses oma õlavigastusega. Soovisin koolitust läbides aidata eelkõige iseennast. Kuna olin varasemalt teadlik Pilatese suurepärasest mõjust taastusravi osana, tundsin, et see on õige otsus.

Et aga oskused ja teadmised on ikka edasi andmiseks, siis otsustasin 2016 aastal end ka reaalselt treenerina proovile panna ja andsin paar korda nädalas tunde ühe Tallinna asutuse kontoritöötajatele. Fun & Zen stuudios olen trenne andnud alates 2018 aasta sügisest. Tund on mõeldud nii algajatele kui ka neile, kes on Pilatesega minu trennis juba varasemalt kokku puutunud. Harjutusi on võimalik kombineerida nii, et kõik tunnis osalejad saavad piisava koormuse vastavalt oma füüsilisele võimekusele ja vormile.

Oled südamest oodatud!

Treener Helen