TANTSU- JA LIIKUMISTERAAPIA HELILÕDVESTUSEGA

Tantsu- ja liikumisteraapia põhineb alusel, et keha, hing ja vaim on tervik.

Keha ja meel on omavahel seotud, omades pidevat vastastikust toimet ning mõjutades inimese tervist ja heaolu. Loovuse, liikumispraktika ja füüsilise eneseväljenduse kaudu loob tantsu-ja liikumisteraapia mõistmist keha, meele ja tunnete vahel. Praktika toetab inimese emotsionaalset, kognitiivset, füüsilist ja sotsiaalset integratsiooni. Läbi liikumise õpime tundma ennast ja maailma ning kogetut väljendama. Inimkeha on ressurss, mida saab arendada ja muuta. Muutused liikumises viivad muutusteni käitumises, sobib stressi leevendamiseks, empaatia arendamiseks, enesehinnangu toetamiseks.

Seanss algab soojendusega, mis aitab häälestuda keha aistingutele, sellest omakorda kasvab välja teema ja tegevus. Seanss lõpeb füüsilise rahunemise/ lõdvestuse ja kokkuvõttega. Teraapiaseanssi on integreeritud heliteraapia võtted. Gongide, helikausside, tuulekellade, vihmapillide sagedused tervendavad, lõõgastavad, avavad uusi sihte ja tajuvõimeid. Helifluidumis saame juhatust sisemisest allikast, käivitades keha isetervenemise võimed.

Sobib igas eas inimestele. Rakendatakse individuaalselt, paari- ja grupiteraapiana.

Soodustab enesearengut, eneneseavastamist, eneseväljendusvõimet, toimetulekut, edendab vaimset ja füüsilist tervist, heaolu.

Selga mugavad treeningriided.

Kestvus 1,5 tundi.

HIND

Hind individuaalselt / paarile 50€

Alates kahest korrast 45€

Grupiseansi hind on kokkuleppeline.

BRONEERI AEG

Info ja registreerimine: kaiakarjatse@gmail.com või telefonil 5536006 

Oled väga oodatud!

TUTVUSTUS

Liikumise ja helide abil saab ennast ja ümbritsevat maailma sügavamalt tunnetada ja mõista. Liikumine on inimese harmoonilise maailmakogemise oluliseks osaks. Helisid on juba tuhandeid aastaid kasutatud keha ja meele tasakaalustamiseks ja vaimu avardamiseks. Sügavam enesetunnetamine aitab leida igaühele ainuomast sisemist rütmi. Keha, hing ja vaim on täiuslik tervik, mida saad tundma õppida ja oma meeles ka kogeda. Heli- ja liikumisteraapia on head abilised enda arendamiseks ja jõuvarude taastamiseks. Alustamiseks ei pea olema mingeid eelteadmisi, ole lihtsalt kohal.

Olen õppinud Tallinna Ülikoolis koreograafia erialal ning täiendanud end samas tantsu-ja liikumisteraapia alal. Lisaks kuuluvad pagasisse erinevad tantsu ja liikumispraktikad, jooga ja pilatese tehnika. Liikumise abil loome mõistmist meie keha, meele ja tunnete vahel hoides tugevat füüsilist  ja vaimset tervist.

Heliteraapia seansse- helirännakuid olen läbi viinud 15 aastat. Alusteadmised helide väest ja gongiteraapiast omandasin Gongimeister Don Conreaux' käe all. Sealt edasi on oskused arenenud ja süvenenud  läbi iseseisva õppe ja aastatepikkuse kogemuse. Gongide, helikausside, tuulekellade jt. tervendava helisagedusega instrumentide meditatiivne muusika pakub erilise võimaluse stressi maandamiseks ja sügavaks lõdvestumiseks.

Helidel ja liikumisel on tervendav jõud

 

Kaia Karjatse

Gongimeister, heli- ja liikumisterapeut, tantsuõpetaja