HATHA JOOGA

KOLMAPÄEVITI KL 19.30 - 20.45

Hatha jooga tunde juhendab Hanna-Leana Kuus, kelle kohta saab lähemalt lugeda SIIT

Hatha jooga on India joogatraditsioonist pärinev harjutuste süsteem, mille eesmärk on harmoonia loomine keha ja vaimu vahel. Harjutuste praktiseerimine toniseerib, tervendab ja lõdvestab keha, vähendab stressi, tugevdab immuunsüsteemi, parandab keskendumisvõimet ja tasakaalustab energia liikumist kehas. Hatha joogas on väga oluline sünkroonsus hingamise ja liigutuste vahel. Õige hingamine paneb keha liikuma, toetab seda seal kus vaja, vabastab blokeeringuid ning teeb Sulle kergema ja mõnusama olemise.

Tunnis teeme hingamisharjutusi (pranayama), soojendame keha päikesetervitustega (surya namaskara), toniseerime ja tugevdame kõhu- ja seljalihaseid.  Praktiseerime erinevaid joogaasendeid (asana): püstiasendid, tasakaaluasendid, istumisasendid, kõhuliasendid, ümberpööratud asendid jne.

Hatha jooga eripäraks võib pidada pikka asanates (joogapositsioonides) püsimist. Selline tasakaalu ja fookuse treenimine asanates võimaldab Sul saada ühendust oma alateadvusega ning ülesse võib kerkida erinevaid emotsioone, tundeid ja mõtteid. Jooga aitab Sul nendest läbi hingata ja nendega tegeleda ning võib-olla näitab ka teed, milliste osadega iseendas peaksid rohkem tegelema või kus Sa enda vastu päris aus ei ole olnud. Meditatsiooni käigus õpime, kuidas oma mõtetega paremini sõbraks saada ning neil mitte oma elu juhtida lasta. 

Kuna tunni toimumisaeg on hiline, siis lõpetamegi tunni alati lõdvestava ja rahustava meditatsiooniga, et saaksid vaikselt ja rahulikult omas mullis pärast tundi edasi kulgeda ja lõdvestunud keha ja vaimuga hilistele õhtutundidele vastu minna.

Minu jaoks on jooga loominguline eneseväljendus. Ma mõistan, et iga inimene on ainulaadne ning kõik harjutused kõigile ei sobi. Minu tunnis saad Sa vabalt kulgeda, just sellisena nagu Sulle meeldib. Kui mõni harjutus on liiga raske, siis võid rahulikult minna balasanasse  (lapsepoosi), kohtuda oma sisemise lapsega ja lõdvestuda. Kui aga on liiga lihtne, siis näitan alati ka harjutusest keerulisemat versiooni, et saaksid soovi korral ennast proovile panna.

Tund on eelkõige mõeldud alg- ja kesktasemel jooga praktiseerijatele. Aga tule täpselt sellisena nagu Sa oled ja võid kindel olla, et Sa saad kõigega hakkama! Namaste!

RIIETUS

Tule nii, kuidas Sul on mugav ja mõnus. Hea, kui riietus on venivast materjalist (retuusid/särk), et saaksid vabalt erinevaid positsioone ka pikemalt hoida.

 

INVESTEERING SINU TERVISESSE

Üksik tund 12 €

10 korra kaart 100 €

Tasumine kohapeal sularahas või kokkuleppel ülekandega.

 

REGISTREERUMINE

Registreerimiseks ja lisainfo saamiseks võta palun ühendust otse treeneriga:

Hanna-Leana Kuus

hlkuus@gmail.com 

  

 

TREENERIST

Olen juba 5-aastasest peale tegelenud paljude erinevate spordialadega: iluvõimlemise, peotantsu ja kergejõustikuga. Joogani jõudsin täiskasvanueas, kui otsisin vastuseid sügavamatele  filosoofilistele küsimustele ja mõistsin, et kui soovid oma ellu tuua muutust, siis tuleb iseenda elu eest vastutus võtta, ohvrirollist välja astuda ja hakata elu iseenda tingimustel looma.

Joogaõpetajaks õppisin Indias (Ayuryoga Eco-Ashram), kuna soovisin kogeda võimalikult autentset joogat ja näha sügavamale ja kaugemale kui läänemaailmas tihtipeale domineeriv arusaam, kus jooga vaimne ja spirituaalne pool jääb tahaplaanile ning rõhk on rohkem välisel, füüsilisel ja painduvusel. Ei, Sa ei pea painduma, et minu joogatundi tulla! Jooga on nii palju enamat kui lihtsalt füüsiliselt paindlik olemine. See on tee iseenda mõistmiseni, kus igas tunnis saad Sa keskenduda just sellele, mida SULLE sellel hetkel kõige rohkem vaja on! Olgu selleks siis mõni rahustav hingamisharjutus, pingutustnõudev kõhulihaste harjutus või lihtsalt päikesetervituste mõnusas rütmis kulgemine.  Olen hetkel omandamas ka Reiki Master diplomit (DEN Meditation School, Los Angeles) imelise õpetaja Jamie Wozny käe all.

Oma enesearengu teekonnal jõudsin arusaamani, et olen  ülitundlik inimene/empaat 

ja see teadmine on olnud väga võimestav ja vabastav kogemus, sest on viinud mõistmiseni, miks ma tunnen ja tajun ümbritsevat maailma nii nagu ma seda teen. Elu teeb lihtsamaks ka teadmine, et 15-20% inimestest on ülitundlikud, ehk siis iga viies inimene meie ümber on tegelikult ülitundlik ning tajub maailma teistmoodi.

Tavameditsiin minu ülitundlikku natuuri toetanud ja mõistnud ei ole, kuna ei tegele juurprobleemide, vaid tulekahjude kustutamisega ning teadlikkus ülitundlikkuse bioloogilistest ja neuroloogilistest eripäradest ning tundlike inimeste maailma tajumisest on madal, seega mõistsin, et pean oma tervise eest ise vastutuse võtma ning enda aitamiseks lahendusi otsima. Kuna jooga käsitleb inimest tervikuna (keha-vaim-meel) ja inimese keha on isetervendamisvõimega ääretult tark ja kompleksne süsteem, siis huvitaski mind, mida mu keha mulle räägib, kuidas teda kuulata ja iseennast aidata. Tänapäeva automatiseeritud info- ja tehnoloogiaühiskonnas, kus me igapäevaselt seisame silmitsi kõikvõimalike väliste stiimulite ja tähelepanuhajutajatega, on jooga minu jaoks parim viis, kuidas ennast maandada, endaga kontaktis olla. Kui Sa istud vaikuses, oled kohal, tunnetad iseennast ja maailma enda ümber, siis on Sul võimalus jõuda enda sees paikadesse, millest Sa kunagi pole teadlik olnud. Iga inimese sees on ääretult sügav sisemine tarkus ja meil on kõigil sellele ligipääs, kui me ainult võtame aja, pühendume ja julgeme endaga silmitsi seista. Jooga saab sellel teekonnal olla suurepäraseks teadvust ja maailma avardavaks kaaslaseks.

Minu tunnis saad olla täpselt see, kes Sa oled, ei pea vastama ühelegi iseenda või ühiskonna poolt seatud standardile ega kriteeriumile, ei pea olema painduv (!!!), pea peal seisma ega perfektses padmasanas (lootose asendis) istuma.  Ei pea ennast kellegagi võrdlema (no kui väga soovid, siis ainult “eilse versiooniga” iseendast). Teed täpselt seda, mida suudad ja see juba ongi perfektne! Võta see aeg iseendale, see on praeguses kaootilises ja ebakindlas maailmas parim investeering, mis Sa teha saad. Sinu enesetunne, rahu ja vaikus Sinu sees mõjutavad otseselt kõiki inimesi, kellega Sa igapäevaselt kokku puutud. Kas Sa siis ei taha olla parem ema, isa, tütar, poeg, õde, vend, sõber, kolleeg, abikaasa, elukaaslane, INIMENE?
Kui Sa lihtsalt jõuad juba matile, siis sa seda kõike ka kindlasti oled! Tunnis kohtume!

Seeing a miracle will inspire you, but knowing YOU ARE a miracle will change you!