TOITUMISTERAAPIA

Kes on Toitumisterapeut?

Toitumisterapeut oskab lisaks tavapärasele toitumisnõustamisele anda nõu ka terviseprobleemidega kliendile, et vältida haiguse süvenemist ja suurendada krooniliste haigusseisundite korral heaolutunnet. Toitumisteraapia kuulub komplementaarse ehk täiendava teraapia alla, mis toetab tavameditsiini. Toitumisteraapia aitab mõista, kuidas toitumine võib Sinu tervislikku seisundit mõjutada. Vale toitumine on üheks põhjuseks krooniliste haiguste väljakujunemise juures ning teeb keha erinevatele viirustele vastuvõtlikumaks.

Toitumisterapeut teeb tihedat koostööd arstidega, sest haiguseid diagnoosivad ja ravivad arstid. Toitumisterapeut ei diagnoosi haigusi ega ravi klienti. Toitumisteraapia aitab paljudel juhtudel patsiendil klassikalise meditsiini raviprotseduurideks valmistuda, neid protseduure paremini taluda või pärast ravi kiiremini terveneda. Samas on toitumisterapeut iseseisev spetsialist, kes tegutseb oma spetsiifilisel alal ning kasutab spetsiifilisi meetodeid, et teha kindlaks inimese tervist mõjutavad toitumuslikud  tegurid. Lähtudes sellest soovitab toitumisterapeut muutusi toiduvalikus ja tarvidusel ka vajalikke toitaineid toidulisanditena. Toitumisteraapiast on abi ka ühekordse külastuse puhul, kuid esimesel külastusel keskendutakse pigem probleemide välja selgitamisele ja plaanide koostamisele.  Soovitav on panna paika kindlate intervallidega kohtumiste kava. See võimaldab vaadelda tekkinud muutusi, abistada kõrvalnähtude puhul ning tegeleda algselt mitte märgatud probleemidega. Teraapiaplaan hõlmab sageli dieedi muutusi ning tervisliku toitumise soovitusi. Terapeut soovitab teostada ainevahetuse analüüse, kasutada vastavalt seisundile vajalikke toidulisandeid.  Toitumisteraapiast võib  olla abi kõikide haiguste puhul.Tervisliku, puhta ja töötlemata toidu tarbimine aitab kaasa tervise hoidmisele ja haiguste ennetamisele, samuti omavad konkreetsed toidud toimet teatud tervislike seisundite korral. Hea tervise peamine mõte on enda keha vajaduste teadvustamine. Põhimõte on võimalusel tuvastada ja kõrvaldada sümptomite põhjused.

 

TULE TOITUMISTERAAPIASSE

  • Kui Sul on probleemid seedimisega
  • Põed tihti viirushaigusi
  • Esinevad nahaprobleemid (Atoopiline dermatiit, akne, rosaatsea, psoriaas)
  • Väsimus, jõuetus, energiapuudus
  • Mure üle- või alakaaluga
  • Planeerid rasedust ja soovid tervislikult toituda
  • Oled kroonilise haiguse riskigrupis (vähk, diabeet, südame- ja veresoonkonnahaigused vm.)
  • Sul võib olla toidutalumatus
  • Nõustan ka taimetoitlasi ja veganeid
  • Soovid lihtsalt tervislikumalt elada, aga ei tea, kuidas alustada

 

Kui kaua kestab üks nõustamine?

Esimene nõustamine kestab 60-90 minutit. Järgmiste nõustamiste pikkus jääb 45-60 minuti vahele.
Esimene võtab pikemalt aega, kuna toitumisnõustaja tutvub kliendiga ja tema pöördumise põhjusega.

Kui mitu korda peab käima toitumisnõustaja juures?

Nõustamiste pikkus ja kordade arv sõltub individuaalselt kliendi pöördumisest ja tervise seisundist.

HIND

TOITUMISTERAAPIA konsultatsioon 50€ /h

BRONEERIMINE

Tänases virtuaalses maailmas ei ole regionaalseid piire, mistõttu olen olemas ja valmis inspireerima, kus iganes maailmapaigas Sa asud.

Esmase kontakti võiksime luua kirja teel, minu aadress on katlin@tervisesuund.ee

Lisainfo: www.tervisesuund.ee

Minu armastus toidu ja toitumise vastu on pärit lapsepõlvest aga teadlikumalt juba teismeeast. Olen alati hinnanud kvaliteetset puhast kodumaist toitu. Olen töö käigus näinud, kui palju on võimalik ära teha tasakaalustatud toitumisega. Leian, et toitumine mõjutab meie elukvaliteeti ja vaimset tervist. See annab meile aga võimaluse läheneda hoopis teisest vaatenurgast nii haigustele, kui kogu inimese tervisele, kui tervikule. Toitumisnõustaja diplomi olen omandanud Rahvatervise Akadeemias  2019 aastal ning  hetkel olen lõpetamas seal Toitumisteraapia eriala. Täiendan end pidevalt läbi erinevate lisakoolituste. Naudin, õppimist ja enese arendamist ning kogu seda peatumatut ja elukestvat protsessi. Kasvatan ka vahvat last, kelle tõttu ja kellega koos olen avastanud lapsesõbralike toitude põneva maailma. Usun, et lapsi saab panna armastama tervislikku toitu kaasates neid toiduvalmistamisse

Olen oma teadmisi täiendanud erinevate nahaprobleemide ja toitumise valdkonnas, seda erinevate nahaarstide ja toitumisnõustajate, -terapeutide käe all. Erilist tähelepanu olen pööranud just imikute ja väikelaste toitumisele ning atoopilisele dermatiidile. Hetkel olen tegemas lõputööd just atoopilise dermatiidi teemal.

Koostöös kliendiga aitan saavutada tasakaalustatud toiduvaliku. Nõustan kliente tervise- ja kaaluprobleemide ning toidutalumatuse ja- allergiate korral.  Oman kogemust ka klientidega kellel esinevad autoimmuunhaigused, seede- ja hormoonprobleemid  ning vaimse tervise probleemid. Viin läbi koolitusi ja töötubasid, nii täiskasvanutele kui lastele ja koolidele. Olen Meelte kooli mentor puuetega laste koolis.

Kätlin Kuus